15 نمایش در 9 تماشاخانه پایتخت روی صحنه هستند.

به گزارش هنردستان و به نقل از هنرآنلاین، "گرگاس‌ها (یا روز به خیر آقای وزیر)"، "حق با شماست"، "صلحا"، "ماکولا" و "ویری‌ویری در سرزمین سلامت" 5 نمایشی هستند که در هفته جاری در تماشاخانه‌های خصوصی و دولتی تهران روی صحنه آمدند. هم اکنون 15 نمایش در 9 تماشاخانه پایتخت اجرا می‌شود که در ادامه مروری بر عناوین این آثار داریم:

مجموعه تئاترشهر

سالن اصلی این مجموعه از 9 بهمن ماه ساعت 18 میزبان نمایش "گرگاس‌ها (یا روز به خیر آقای وزیر)" نوشته و کار حمیدرضا نعیمی است. بهنام‌شرفی، بهناز نازی، رامین ناصرنصیر، کتانه افشاری‌نژاد، امیر کربلایی‌زاده، کامبیز امینی، رضا جهانی، دنیا فتحی و صالح لواسانی بازیگران این نمایش هستند.

"ایوب خان" نام نمایشی به نویسندگی و کارگردانی امیر دژاکام است که ساعت 18:30 در سالن چهارسو این مجموعه اجرای خود را آغاز کرده است. بازیگران این نمایش الهام خضرائی‌منش، نسیم داداشی، طاها عابدی، ماهان عابدی، حسام شهیدی، الناز ملک‌پور، نیوشا امینی، غزل جمشیدآبادی، مهدی حوریه، ندا حسینی، زینب تحقیقی، آرمین خزائلی، شایان انجمنیان، مژده عنایتی و سمانه شعاعی هستند.

نمایش "یاماها" نوشته و کار کهبد تاراج اثر نمایشی است که از یکم بهمن‌ماه ساعت 17 و 18:45 در سالن قشقایی تئاترشهر میزبان مخاطبان تئاتر است. مرجان قمری، لبخند بدیعی و مازیار سیدی بازیگران آن هستند.

همچنین نمایش "برونسی" به نویسندگی و کارگردانی مرتضی شاه‌کرم از دوم بهمن‌ماه ساعت 18 در سالن سایه این مجموعه به صحنه است. مسعود شامی خاتونی، ایمان سلگی، فرید کیامرثی، مرتضی شاه‌کرم، پروا آقاجانی، محسن پوشایی، مائده جلالی، احمد صمیمی، سالار مسیب‌زاده و مجید رحمتی بازیگران این اثر نمایشی هستند.

تماشاخانه سنگلج

این تماشاخانه از 30 دی‌ماه ساعت 18 میزبان نمایش "لبخند با شکوه آقای گیل" نوشته اکبر رادی و کار میکائیل شهرستانی است. دلارام زرگر، ناهید شکری، ثمین موسوی، رویا نوذری، رویا آذر، وحید کبیر، امین نانگیر، عسل عرب، لیلا فیروزمند، اعظم کولیوند، پریسا محمدی، بهداد روزگار، رامین ارغند، مژگان فتحی، محمدرضا لایقی، علی شجره، مونا نیک گو، سارینا امیدوار، نسترن مهربان، سوگند قریشی، مسعود آشوری، علی حسینی و مهیار جواهری در این اثر نمایشی ایفای نقش دارند.

تماشاخانه ملک

"سرایدار" عنوان نمایشی نوشته هارولد پینتر با ترجمه رضا دادویی و کارگردانی مهدیس زارع‌نژاد است که از 8 بهمن ماه ساعت 18 در این تماشاخانه به صحنه آمده است. علی باقری، مهدی کوشکی و مجید نوروزی در این اثر نمایشی ایفای نقش می‌کنند.

تالار محراب

"حق با شماست" نوشته لوییجی پیراندللو با ترجمه اثمار موسوی‌نیا و طراحی و کارگردانی مجید زارع‌زاده از 8 بهمن‌ماه ساعت 18:45 در سالن اصلی این مجموعه با بازی منصوره محمدی، متیناز رشنو، مجید زارع زاده، نیما هاشمی، حمیدرضا تسلیخ، میترا طره، آیدا تفرشی، علی سهیلی، شیما خوش اقبال، علیرضا شایانی، راحله غفاری، حسین قاسمپور اقدم، مهران باقری و بهاره صاحبی اجرا می‌شود.

سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان

نمایش "برگشتن افتخارآمیز مردان جنگی" از 8 بهمن ماه ساعت 18:30 در این تماشاخانه روی صحنه است. این اثر نوشته شهرام احمدزاده و کار حسین شهبازی است و ابوالفضل جمشیدی، حامد پور محمد، عارف عباسی، علی یعقوبی، بهار پوزش پور، ناصر عزتی، سیدعلی افضلی، فائزه خانزاده، طاهر رجبی، آیدا سرمست، سیدجواد آیت و حیدر رحمت الهی به عنوان بازیگر در این نمایش حضور دارند.

تالار هنر

نمایش "ویری‌ویری در سرزمین سلامت" بر اساس اثری از دیوید وود به نویسندگی و کارگردانی حسین فدایی‌حسین از 9 بهمن ماه ساعت 18 در این تالار نمایشی اجرا می‌شود. المیرا پارسا، نیما فاضلی، طهورا کریم‌خانی، فرهاد نجومی‌پور و علی شاه‌صفی در اجرای این نمایش نقش‌آفرینی می‌کنند. همچنین کیانا محمدی و رها آزادی هنرمندان نوجوان نمایش "ویری‌ویری در سرزمین سلامت" هستند.

خانه نمایش مهرگان

"آرت" عنوان نمایشی به نویسندگی یاسمینا رضا، ترجمه علیرضا کوشک جلالی و کارگردانی مهدی یوسفی‌پور است که از 29 دی‌ماه ساعت 17 در سالن شماره یک این تماشاخانه به صحنه آمده است و سید عرفان اطهری، جلال احمدپور و دانیال کریمی در آن ایفای نقش می‌کنند.

نمایش "گرسنه‌ها" نوشته و کار حامد شیخی نیز از 29 دی‌ماه ساعت 17:30 در سالن شماره دو مهرگان روی صحنه است. حامد شیخی و یگانه سروری بازیگران این نمایش هستند.

"ظمان، مکان، ذبان" نام دیگر نمایشی است که با نویسندگی، طراحی و کارگردانی حسین اناری از 29 دی ماه ساعت 19 در سالن شماره دو این سالن نمایشی با بازی محمد پوریا هلالی، احسان صاحبدادی، یاشار دبیری، بهاره همایونفر، کمند کلبادی و شایان پورملایی لنگرودی در حال اجراست.

نمایش "راحله" نوشته و کار منصور صلواتی نیز از اول بهمن ماه ساعت 18:45 در سالن شماره یک این مجموعه به صحنه است. بازیگران این نمایش فرزاد برهمن، محمد ناصری، نگین غفاری، کیانا رحمانی، امیر کردی، کیمیا بخشی و بنفشه ابر هستند.

 عمارت نوفل لوشاتو

نمایش "صلحا" اثر آلبر کامو با ترجمه خشایار دیهیمی و کارگردانی محمد چیت‌سازی (نادر دلشاد) از 9  بهمن ماه ساعت 17:45 در این مجموعه روی صحنه است. سحر اسدی، مسعود خطیبی، حامد صالح پور، مسعود خطیبی، مینا حسنی، ابوالفضل خسروجردی، محمد چیت سازی (نادر دلشاه) در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

مجموعه خانه هنر آبان

"ماکولا" عنوان نمایشی به نویسندگی پریسا سلمانی و طراحی و کارگردانی امیر موذنی است که از 7 بهمن ماه ساعت 18:45 در این مجموعه تازه تاسیس با بازی امیر موذنی، هادی رضایی و ستایش زینلی اجرا می‌شود.