خانه بدوشی خوشنویسان اراکی 36 ساله شد

به گزارش هنردستان، سید محمد‌علی میرمومنی در گفت‌و‌گو با ایسنا، منطقه مرکزی، عدم وجود مکان ثابت برای انجمن خوشنویسان اراک را به عنوان یکی از عمده مشکلات این انجمن برشمرد و گفت: از ابتدای انقلاب و از سال 59 که انجمن خوشنویسان اراک پا گرفته است هیچ وقت تاکنون مکان ثابت نداشته‌ایم و همواره کرایه‌نشین بوده‌ایم.

وی افزود: در حال حاضر نیز در خیابان محسنی در مکانی مستقر هستیم که جزو بازار سرپوشیده اراک به شمار می‌رود و متولی آن میراث فرهنگی است و مشخص نیست تا چه زمانی می‌توانیم در این محل بمانیم.

میرمومنی گفت: مطالبه ما این است که مثل بسیاری از شهرهایی که مسئولان آنها اعم از شهرداری، فرمانداری و استانداری کمک کرده‌اند تا یک مکان ثابت برای انجمن خوشنویسان ایجاد شود، در شهرستان اراک هم این اقدام صورت گیرد.

رئیس انجمن خوشنویسان اراک بیان کرد: در نظر داشته باشید اگر دختران و پسران این مرز و بوم را بتوانیم در سنین جوانی جذب هنر خوشنویسی کنیم قریب به یقین به دنبال تفریحات ناسالم، مواد افیونی و … نخواهند رفت.

وی با اشاره به اقدامات فرهنگی انجمن خوشنویسان اراک از جمله چاپ کتب بزرگان ادبی، ادعیه، دعا و قرآن، گفت:  دست انجمن خوشنویسان اراک از نظر مالی تنگ است، اما انجمن با نیروی عشق و علاقه اعضای خود این اقدامات را انجام داده است.

رئیس انجمن خوشنویسان اراک همچنین به برگزاری جلسات ماهانه این انجمن اشاره کرد و گفت: انجمن خوشنویسان اراک حدود 200 نفر عضو ممتاز به بالا دارد.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?