به گزارش هنردستان: گروه «همنوازان فاخته» به سرپرستی خشایار پارسا نیمه دوم اسفندماه سال جاری کنسرت «تصنیف و ترانه» را در تالار رودکی تهران برگزار می کند.

کنسرت «تصنیف و ترانه» از گروه موسیقی «همنوازان فاخته» به سرپرستی خشایار پارسا و خوانندگی محبعلی بخشی، ساعت ۲۱ روزهای ۱۸ و ۱۹ اسفند ماه در تالار رودکی تهران برگزار می شود.

خشایار پارسا نوازنده، آهنگساز و سرپرست این گروه درباره کنسرت پیش رو گفت: در این کنسرت قصد داریم که تفاوت اجرای موسیقی و کلام بین ۲ دوره قاجار و پهلوی را با تنظیم و آهنگسازی گروه «همنوازان فاخته» ارایه کنیم. این کنسرت بیشتر کلام محور است و همان طور که پیش تر اشاره شد به بررسی و معرفی تفاوت میان ۲ گونه تصنیف و ترانه در ۲ دوره قاجار و پهلوی می پردازد.

این موزیسین که نوازندگی سنتور مجموعه را نیز بر عهده دارد، در معرفی اعضای گروه گفت: هدایت کلاری نوازنده سه تار و بم تار، مهدی شیخ  نوازنده تار و سه تار، آرمان حیدریان  نوازنده کمانچه، ابوذر حسینی نوازنده عود، علیرضا رسولی نوازنده کمانچه آلتو، حسین گازر نوازنده تمبک، نیما داغمه چی نوازنده تار و سه تار و هامون بهرامی مقدم نوازنده سنتور گروه نوازندگان کنسرت را تشکیل می دهند.