مد ایرانی روی میز رستوران‌های زنجیره‌ای

Reviewed by لیلا فتح الله پور on Nov 13Rating:

هنردستان: یک طراح لباس می‌گوید مدتی است برای ترویج استفاده از لباس‌های سنتی ایرانی، طراحی لباس برای کارکنان چند رستوران زنجیره‌ای را بر عهده گرفته است.

بهاره فرهنگ‌مهر، طراح پارچه و لباس و فعال در حوزه دوخت و متدهای طراحی دیجیتال وتامین ملزومات لباس درباره جدیدترین فعالیت‌های هنری خود در این عرصه به خبرنگار هنرآنلاین، گفت: به تازگی با چند رستوران زنجیره‌ای وارد مذاکره شده‌ام و قرار است برای کارکنان این مجموعه‌ها لباس‌های فرم ایرانی طراحی کنم.

فرهنگ‌مهر با اشاره به نقش مؤثر طراحی لباس در جذب مخاطبان عرصه‌های مختلف بیان کرد: ورود این مقوله به فضاهایی همچون رستوران‌ها که محل تجمع اقشار مختلفی از جامعه است، می‌تواند فرصت مناسبی را در اختیار طراحان و تولیدکنندگان مد ایرانی برای معرفی این مهم و در ادامه ترویج فرهنگ استفاده از لباس‌های برآمده از تاریخ و سنت ایرانی فراهم آورد.

این طراح لباس افزود: من و همکارانم کار خود را با هدف ساماندهی‌ به لباس‌های مشاغل با استفاده از متدهای جدید پیش گرفته‌ایم و با تلفیق هنرهایی همچون طراحی لباس، معماری و لباس‌های سنتی نواحی مد ایرانی را راهی برخی از رستوران‌های زنجیره‌ای کشور کرده‌ایم.

فرهنگ‌مهر بر لزوم به‌کارگیری رنگ‌های مناسب در زمان طراحی لباس برای کارکنان یک رستوران تأکید و تصریح کرد: ما سعی داریم در بیشتر موارد از ترکیب و تلفیق رنگ‌های زعفرانی و فیروزه‌ای برای اونیفورم کارکنان این رستوران‌ها استفاده کنیم، چرا که هم به لحاظ روانشناسی این رنگ‌ها موجب تهییج و افزایش اشتهای افراد می‌شود و هم روح زندگی و شادابی و طراوت خاصی در این رنگ‌ها وجود دارد.

او به جایگاه نقوش اسلیمی در طراحی‌های خود اشاره و تصریح کرد: لباس‌های محلی نمادی از کاربرد نقوش اسلیمی در حوزه مد و لباس ایرانی هستند. ما سعی کردیم از چنین المان‌هایی غافل نشده و در راستای اشاعه فرهنگ و هنر ناب ایرانی از چنین نمادها به کرات بهره گیریم.

فرهنگ‌مهر در خاتمه افزود: این رستوران‌های زنجیره‌ای قرار است به زودی در خارج از کشور نیز شعبه داشته باشند و کارکنان آن می‌توانند با لباس‌های خود نمایندگان درخوری برای معرفی فرهنگ اصیل پوشش ایرانیان با تأکید بر وجه هنری مد و لباس ایرانی باشند.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?