در این گزارش به معرفی یکی از جاذبه‌های گردشگری استان البرز پرداخته‌ایم.

به گزارش هنردستان و به نق از باشگاه خبرنگاران جوان ، سد کرج یا سد امیرکبیر در جاده کرج - چالوس، یکی از خوش آب و هوا‌ترین جاذبه‌های تفریحی برای تهرانی‌ها به حساب می‌آید.

سد کرج در کیلومتر بیست و پنج این جاده قرار گرفته است و از اصلی‌ترین منابع آب پایتخت محسوب می‌شود.

روستایی که لقب مرموزترین روستای ایران برای خود کرد

آب و هوای خوب اطراف این سد باعث شده است که گردشگران و طبیعت‌گردان زیادی این منطقه را به عنوان مقصد گردش خود انتخاب کنند. یکی از دیدنی‌ترین مناطقی که اطراف این سد قرار گرفته و می‌توانید از آن بازدید کنید، روستای واریان است.

محیط زیست و آب و هوای این روستا آن را از دیگر روستا‌های زیبای ایران متفاوت ساخته و به آن لقب مرموزترین روستای ایران را داده است.

روستایی که لقب مرموزترین روستای ایران برای خود کرد

این تفاوت از رودخانه‌های فصلی و پر آب، درختان بلند و خوش قامت، گیاهان سبز و با طراوت، حیوانات وحشی و اهلی و انواع حشرات و پرندگان، آب و هوای خنک و دلچسب و کوه و دشت‌های سبز حاصل می‌شود.

علاوه بر این، روستای واریان نمای خوبی از سد کرج به شما می‌دهد که سپری کردن زمان در آن منظره برای شما بسیار لذت بخش خواهد بود. بر روی آب این سد و از طرف روستای واریان، تفریحات و ورزش‌های آبی زیادی همچون قایقرانی، شنا، ماهی گیری و اسکی برقرار است که می‌تواند شما و همراهانتان را سرگرم خود کند.

روستایی که لقب مرموزترین روستای ایران برای خود کرد

چطور می‌توان به واریان رفت؟

برای رسیدن به این روستا تنها راهی که در مقابل شما قرار دارد، راه آبی است. شما باید از طریق یک قایق وارد آب سد کرج شوید و به روستای واریان برسید؛ بنابراین اگر ساکن شهر تهران هستید و به دنبال جایی برای سفری کوتاه و یک روزه می‌گردید، سد کرج و روستای واریان یکی از بهترین گزینه‌های روی میز شما خواهد بود. این سفر هم برای اعضای خانواده و هم برای اکیپ‌های دوستانه شما مناسب خواهد بود. بهترین زمان سفر به این جاذبه گردشگری، فصل بهار و تابستان است.

روستایی که لقب مرموزترین روستای ایران برای خود کرد