میثم نبی گفت: در رمان «دوردست» بیشتر تنهایی و درماندگی انسان امروز مطرح است و مسایلی که زندگی و جامعه مدرن برای او رقم می‌زند.

 به گزارش هنردستان و به نقل از هنرآنلاین :

میثم نبی نویسنده، با این توضیح که رمان «دوردست» به‌زودی از سوی انتشارات افراز منتشر می‌شود ، گفت: کتاب مضمون اجتماعی دارد و به‌ بازه زمانی سال‌های ۵۰ تا ۵۵ نگاه تاریخی دارم. در حقیقت بخش‌هایی از رمان جنبه استنادی دارد و بازتاب و بازخوانی این مقطع تاریخ ایران است.

او با بیان این که رمان «دوردست» در بخش (کتاب‌های منتشر نشده) سومین دوره جایزه ادبی بوشهر در سال ۹۸)  شایسته تقدیر شناخته شده، ادامه‌داد: نگارش کتاب چهار سال زمان برده و هشت فصل دارد. در حدود ۲۲۰ صفحه روایت زندگی شخصیتی به اسم امیر اردلان نویسنده و روزنامه‌نگار، است. به‌واسطه نوع فعالیت‌هایش در گذشته و حال زندگی او دچار چالش می‌شود و همه چیز را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.

نبی با این توضیح که در روند داستان ارجاعات بسیار زیادی به‌گذشته دارم و روایت در حال رفت و برگشت است، تصریح‌کرد: در کلیت رمان هم با سه داستان درهم‌تنیده مواجهیم و سه ماجرا از ابتدا تا انتها با هم گره می‌خورد. در این کتاب بیشتر تنهایی و به‌نوعی استیصال انسان امروز مطرح است و مسایلی که زندگی و جامعه مدرن برای او رقم می‌زند.

او شخصیت‌ اصلی داستان را بازتاب نسل و قشری از جامعه دانست که همواره پای خواسته، باور و آرمان‌های خود می‌ایستند و افزود: این ایستادن در حدی است که ممکنه همه هستی خود را از دست بدهند. اما به‌خاطر باورشان اصرار دارند این مسیر را طی کنند و به هدف برسند. رمان «دوردست» سعی دارد از دریچه شخصیت اصلی این طیف مخاطبان را بازتاب دهد. حتی اگر از نزدیک‌ترین افراد به خود و جامعه پس زده و دچار تبعاتی شوند.

نبی با بیان این که داستان در فضای شهری رخ می‌دهد، اظهارداشت: انسان امروز درگیر روزمرگی‌هاست. روزمرگری و مشغله‌هایی که انسان را از هدف‌های عمیق و اصیل زندگی دور می‌کند ولی هستند افرادی که تن به این روند نمی‌دهند.

او این روزها نوشتن کتاب جدیدی را آغاز کرده است. در رادیو به‌عنوان تهیه‌کننده فعالیت دارد. در برخی دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی به تدریس ادبیات داستانی مشغول است.

نمایشنامه «روایت عقل سرخ»، مجموعه داستان «دنیا در آغوش من است» و رمان «آلما» برگزیده جایزه (ادبی حبیب غنی‌پور) از آثار نشر یافته او محسوب می‌شوند.