فیلم سینمایی «زالاوا» به کارگردانی ارسلان امیری برنده جایزه بزرگ بهترین فیلم از بخش هفته منتقدان جشنواره ونیز شد و جایزه فیپرشی این بخش را هم از آن خود کرد.

به گزارش هنردستان و به نقل از هنرآنلاین :

«زالاوا» که نخستین فیلم بلند کارنامه امیری است، امسال تنها نماینده سینمای ایران در هفتاد و هشتمین جشنواره فیلم ونیز بود. داستان فیلم در یک روستا می‌گذرد و ماجرای درگیر شدن اهالی را با یک شیطان یا دیو روایت می‌کند. «زالاوا» علاوه بر بردن جایزه بزرگ بهترین فیلم بخش هفته منتقدان بین‌المللی، از نگاه هیات داوران انجمن جهانی منتقدان فیلم موسوم به فیپرشی هم بهترین لقب گرفت.

بخش هفته منتقدان بین‌المللی فیلم از سوی اتحادیه ملی منتقدان فیلم ایتالیا برگزار می‌شود و فیلم‌های حاضر در این بخش همزمان برای کسب جایزه ۱۰۰ هزار دلاری شیر آینده جشنواره ونیز ویژه بهترین فیلم اول هم رقابت می‌کنند. به این ترتیب، تنها نماینده ایران در جشنواره ونیز امسال می‌تواند یکی از گزینه‌های اصلی بردن جایزه شیر آینده باشد که در مراسم اختتامیه بخش رسمی ونیز ۲۰۲۱ معرفی می‌شود.

«زالاوا» به تهیه‌کنندگی روح‌الله و سمیرا برادری و نویسندگی امیری، آیدا پناهنده و تهمینه بهرام تولید شده و نوید پورفرج، پوریا رحیمی سام و هدی زین‌العابدین نقش‌های اصلی آن را بازی کرده‌اند. شرکت «LevelK» حق پخش بین‌المللی فیلم را به دست آورده و برای اکران آن در کشورهای مختلف برنامه‌ریزی می‌کند.