به گزارش هنردستان: نخستین نمایشگاه هنرهای تجسمی افغانستان با عنوان «نیمروز» با مشارکت بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران و با همکاری سفارت افغانستان در تهران، جمعه ۱۲ آبان ماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

 در نمایشگاه هنرهای تجسمی افغانستان با عنوان «نیمروز» که با حمایت مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موزه هنرهای معاصر برگزار می شود، ۱۳۰ اثر در رشته های نقاشی، نقاشی خط، مجسمه، عکس، ویدیو و اینستالیشن از ۵۳ هنرمند مطرح افغانستانی از کشورهای فرانسه، آذربایجان، آلمان، آمریکا، استرالیا، افغانستان، ایران، پاکستان، سوئد، نروژ و هلند به نمایش درخواهد آمد

.

هدف از برگزاری این نمایشگاه نزدیک کردن هنرمندان دو کشور ایران و افغانستان با تاریخ و فرهنگ مشترک، شناساندن هنرهای تجسمی کمتر شناخته شده افغانستان، احیای هویت و نمایش توانمندی به نسل‌های جوان‌تر افغانستان است.

 مریم کوهستانی هنرمند مجسمه‌ساز ایرانی مدیر هنری و اجرایی نخستین نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان با عنوان «نیمروز» است.

در آیین افتتاحیه این نمایشگاه از کتاب آثار هنرمندان مطرح افغانستانی که از  سه نسل گردآوری شده است، رونمایی می شود. این کتاب مجموعه‌ای مفید از آثار و اطلاعات هنرمندان معاصر افغانستانی را شامل می شود .

نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان با عنوان «نیمروز» تا تاریخ ۲۶ آبان ماه در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران دایر است. علاقه مندان میتوانند برای دیدار آثار این نمایشگاه در روزهای عادی از ساعت ١٠ الی ٢٠ و در روزهای تعطیل از ساعت ۱۴ الی ٢٠ به فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند