رادیو ورزش نقش خود را در معرفی پیشکسوت ها به خوبی ایفا کند

به گزارش هنردستان: حمید شاه آبادی اظهار امیدواری کرد که رادیو ورزش بتواند نقش خودش را در معرفی شخصیت های ورزشی و پهلوانان به درستی انجام دهد.

 به نقل از رادیو ورزش، حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره برنامه های کوتاه رادیویی «پهلوانان نمی میرند» که با حضور پیشکسوتان ورزشی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نمایندگان فدراسیون ها برگزار شد، گفت: بدن به ورزش نیاز دارد و در مسیر تکامل اگر نفس و طینت ما پالایش و کمال پیدا نکرده باشد، مثل این است که یک غذای خوب را در یک ظرف ناپاک قرار دهیم.

وی با اشاره به زندگی بزرگانی همچون جهان پهلوان تختی به ماندگاری آنها در طول تاریخ اشاره کرد و افزود: راز ماندگاری چهره های شاخص و محبوب ورزشی فقط در مدال آوری خلاصه نمی شود بلکه در یک مجموعه کرامت هایی است که به آنها ارزش و اعتبار می بخشد و به طور مثال تختی را مردانگی بلند آوازه کرد.

معاون صدا با تاکید بر رویکرد رادیو در برنامه ریزی و ترویج سبک زندگی براساس این دیدگاه بیان کرد: رادیو ورزش اگر چه برای معرفی رشته های ورزشی و کسانی که با تکنیک های ورزشی در جهان مدال آوری می کنند برنامه دارد اما هدف یک چیز بالاتر است و آن ترویج کرامت انسانی و روح پهلوانی است.

وی گفت: بستر ورزش و میادین ورزشی برای ورزشکاران، آوردگاه کرامت انسانی و ترویج مکارم اخلاقی بوده و هست و باید میدان تربیت و ارتقای اخلاق را به همه حوزه های ورزشی بسط داد.

شاه آبادی در بخش دیگری از سخنان خود شهید حججی را نمونه ای از پهلوانان کشور برشمرد و گفت: امروز جوانان ما اقتدار در حوزه ورزش را درک می کنند و با به اهتزاز درآمدن پرچم ایران غرور ملی آنها نیز تقویت می شود و اگر در باب غرور و عرق ملی در یک فرآیند دیگر کوچکترین توهینی به این پرچم بشود، همه برمی انگیزند و در برابر این هجمه برمی خیزند.

معاون صدای رسانه ملی در پایان عنوان کرد: تشکر می کنم از همه ورزشکارانی که به تک تک رفتارهایشان دقت می کنند و می دانند که امروز رفتار آنها یک رفتار شخصی نیست بلکه الگویی برای جامعه اند و همچنین از بزرگان و پیشکسوتان که اخلاق مدار زندگی کردند و راه و رسم پهلوانی را به ارمغان باقی گذاشتند. امیدوارم رادیو ورزش بتواند نقش خودش را در معرفی این شخصیت های بی بدیل و این روش ارزشمند به درستی انجام دهد.

امتیاز دهید