برنامه‌های “احمدی پور” برای صنایع دستی در سال ۹۶

هنردستان: رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: زیرساخت و اعتبارات لازم برای شکل گیری بازارچه‌های دائمی صنایع دستی کشور را پیش بینی کردیم. فکر می‌کنم در ماه‌های آینده شاهد شکل‌گیری فروشگاه‌های زنجیره‌ای صنایع دستی به نمایشگاه‌های دائمی باشیم.

 

به گزارش هنردستان، زهرا احمدی‌پور در حاشیه افتتاحیه سومین نمایشگاه ملی «عیدانه» بیان کرد: ایران سرزمین تنوع است و این تنوع فرهنگی کمک کرده است تا ما محصولات متنوع صنایع دستی را داشته باشیم که با توجه به تفاوت‌هایی که در مناطق مختلف کشور داریم محصولات متنوعی را خلق و به یک جاذبه جدی در ایران تبدیل شوند. ما در بخش گردشگری روی این تنوع، سرمایه گذاری می‌کنیم و از مردم دعوت می‌کنیم با سفر کردن این تنوع‌ها را ببینند و نسبت به آن شناخت پیدا کنند.

 

او افزود: بخش اعظم استقبال از نمایشگاه‌های صنایع دستی به این برمی‌گردد که چه محصولاتی با چه عناصری در بخش‌های مختلف کشور تولید می‌شوند و زمانی که این‌ها را کنار هم می‌گذاریم، معرف فرهنگ اصیل ایرانی است.

 

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: نمایشگاه‌ها، درگاه معرفی تنوع صنایع دستی و فرصت بسیار مغتنمی هستند، بنابراین سعی می‌کنیم از تمام استان‌ها در این نمایشگاه‌ها شرکت کنند و این تنوع را ارائه دهند، اما محدودیتی درباره اینکه این نمایشگاه به صورت مداوم و پایدار شکل بگیرد، داریم. برای همین نمایشگاه‌های ما فصلی و رویدادی برگزار می‌شوند، اما در حال پیش‌بینی رویدادهای بیشتر برای نمایشگاه‌ها هستیم و چون رویدادها در کشور ما کم نیستند، می‌توان این نمایشگاه‌ها را از فصلی به ماهانه تبدیل کرد.

 

او بیان کرد: در کنار این نمایشگاه‌ها، شکل‌گیری بازارچه‌های دائمی صنایع دستی کشور را پیش‌بینی کردیم که زیرساخت‌های آن فراهم شده و برای اعتبارات آن نیز پیش بینی‌های خوبی صورت گرفته است. اقتصاد مقاومتی یک تمرکز جدی روی شکل گیری این بازارچه‌ها گذاشته و فکر می‌کنم در ماه‌های آینده شاهد شکل‌گیری فروشگاه‌های زنجیره‌ای صنایع‌دستی که به نمایشگاه‌های دائمی تبدیل می‌شوند باشیم. در حال رایزنی با سازمان‌های دیگر هستیم تا با هماهنگی‌های بین دستگاهی به ازای هر رویدادی نمایشگاه صنایع دستی نیز برگزار شود.

 

احمدی پور درباره برنامه سازمان درباره حوزه صنایع دستی در سال ۹۶ گفت: سعی می‌کنیم در تهران و مراکز استان‌ها نمایشگاه و فروشگاه‌های دائمی صنایع دستی کشور را داشته باشیم، همچنین نمایشگاه‌هایی به صورت شبکه‌ای خواهیم داشت. بحث فروش مجازی از دیگر اقدامات ما در زمینه فروش و معرفی صنایع دستی است. در بحث اقتصاد مقاومتی پیش‌بینی می‌کنیم اگر بخواهیم به اقتصاد معیشتی ورود و به جوامع محلی کمک کنیم، صنایع دستی می‌تواند یکی از ارکان توسعه جوامع محلی باشد. به همین دلیل سازمان تاکید جدی برای تقویت این بخش دارد.

 

نمایشگاه عیدانه صنایع دستی از ۲۸ تا اول اسفندماه در سالن‌های ۱۰ و۱۱ محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی دایر است.

 

منبع: ایسنا

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

«رها» به ملت رسید

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «رها» روز جمعه ۲۵ خرداد در گالری پردیس ملت افتتاح می‌شود. به گزارش هنردستان ، به نقل از روابط‌عمومی موسسه

ادامه مطلب »