اجرای هیجان انگیز «لیان» با چینی ها/همایون نصیری نوازنده مهمان شد

به گزارش هنردستان: گروه موسیقی «لیان» بوشهر در چارچوب برگزاری سی و سومین جشنواره موسیقی فجر همراه با مجموعه «خانه درام چین» اجرای ویژه ای را پیش روی مخاطبانش ارائه می دهد.

همایون نصیری نوازنده مطرح پرکاشن و سازهای کوبه ای درباره همکاری گروه موسیقی «لیان» با «خانه درام چین» و اجرای کنسرت در سی و سومین جشنواره موسیقی فجر، توضیح داد: طبق برنامه ریزی هایی که از سوی ستاد برگزاری جشنواره موسیقی فجر انجام گرفته قرار بر این است که گروه موسیقی «لیان» به سرپرستی محسن شریفیان با همکاری «خانه درام چین» کنسرت ویژه ای را در سومین روز برگزاری جشنواره اجرا کنند که فکر می کنم با توجه به محتوای برنامه در نظر گرفته شده می تواند برای مخاطبان کنسرت ویژه و هیجان انگیزی باشد.

وی ادامه داد: من در این کنسرت به عنوان نوازنده مهمان همچون همیشه نوازندگی پرکاشن را به عهده دارم و تعدادی از نوازندگان کشور چین نیز با نوازندگی سازهای ریتمیک و کوبه ای منطقه جغرافیایی خود به اجرای قطعه های مشترکی می پردازند. این در حالی است که محسن شریفیان نوازنده نی انبان و سرپرست گروه موسیقی «لیان» همراه با تعدادی از نوازندگان این مجموعه پرطرفدار به اجرای برنامه می پردازند.

این نوازنده در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: تمرین های گروه طی یکی دو روز آینده با بازگشت محسن شریفیان از سفر آغاز می شود و به طور طبیعی بعد از انجام تمرینات است که می توانیم درباره برنامه های آینده نیز اطلاعات لازم را در اختیار مخاطبان قرار دهیم. اما من تصور می کنم قطعه ها و برنامه های در نظر گرفته شده به شکلی است که مخاطبان می توانند شاهد یک اجرای هیجان انگیز در چارچوب برگزاری سی و سومین جشنواره موسیقی فجر باشند.

گروه موسیقی «لیان» بوشهر طی روزهای گذشته نیز طی ۲ کنسرتی که در تالار وحدت تهران برگزار کرد ضمن اجرای قطعات منتخب و جدید خود به اجرای آثاری در حوزه موسیقی نواحی کردستان و سیستان و بلوچستان با هنرمندی تعدادی از نوازندگی بومی این مناطق پرداخت که این دو برنامه نیز با استقبال مخاطبان مواجه شد.

کنسرت گروه «لیان» و «خانه درام چین» به سرپرستی محسن شریفیان ساعت ۲۱:۳۰ روز جمعه ۲۲ دی درفرهنگسرای نیاوران تهران میزبان تماشاگران سی و سومین جشنواره موسیقی فجر می شود.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »