جزییاتی از نمایشگاه «آفتاب»/ آثار دیده نشده رونمایی می‌شود

به گزارش هنردستان: گالری فردا این روزها میزبان آثار استادان دانشگاه هنر تهران است که همه آنها از بزرگان هنرهای تجسمی ایران هستند که شاگردان زیادی نیز تربیت کرده‌اند.

مجید احمدی مدیر هنری گالری فردا درباره نمایشگاه «آفتاب» گفت: آثار استادان دانشگاه هنر تهران که از گذشته تاکنون در عرصه هنرهای تجسمی فعالیت داشتند در نمایشگاهی با عنوان «آفتاب» در گالری فردا به نمایش در آمده است. این نمایشگاه با هدف نکوداشت استادانی که در دانشگاه هنر تهران فعالیت داشتند و شاگردان بزرگی را در عرصه هنر معرفی کردند برگزار و ۲۸ تابلو نقاشی و یک مجسمه به نمایش گذاشته شده است.

وی با اشاره به اینکه یادبود استادان در دو بخش پیشکسوتان و استادان فعال برگزار می‌شود، توضیح داد: در بخش پیشکسوتان از استادانی همچون محمد احصایی، هانیبال الخاص، بهمن بروجنی، فرامرز پیلارام، پرویز تناولی، ایرج زند، هوشنگ سیحون، نصرت‌الله مسلمیان، منوچهر معتبر، محسن وزیری مقدم و مهدی ویشکایی و در بخش استادان فعال در دانشگاه از افرادی همچون اردشیر بروجنی، مسعود کشمیری، داریوش فرددهکردی، محمد هادی فدوی، جواد نوبهار و رضا هدایت با نمایش آثارشان تجلیل خواهد شد.

احمدی ادامه داد: در این نمایشگاه از چند اثر که تاکنون دیده نشده‌اند هم رونمایی شده است از جمله از یک قطعه خط محقق به قلم محمد احصایی که قرار است این هنرمند یک جلد قرآن را با همین خط به رشته تحریر درآورد. همچنین دو اثر دیده نشده از هوشنگ سیحون هم به این نمایشگاه راه یافته‌اند. سه اثر ارزنده از هانیبال الخاص نیز در این نمایشگاه روی دیوار رفته است که این سه اثر مربوط به مجموعه‌ای است که الخاص در مورد جنگ ویتنام و تاثیر این جنگ بر هنرمند خلق کرده است.

وی در پایان اظهار کرد: این نمایشگاه جمعه بیست و دوم دی ماه افتتاح شده و تا بیست و هشتم دی ماه در گالری فردا ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان برای بازدید از نمایشگاه می‌توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری فردا واقع در خیابان کریمخان زند، زیر پل کریمخان، خیابان حسینی، کوچه اعرابی ۶، پلاک ۲، واحد ۲ مراجعه کنند. این گالری روزهای پنجشنبه نیز از ساعت ۱۶ تا ۱۸ میزبان بازدیدکنندگان است.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »