ارائه جمع‌بندی عملکرد جشنواره فیلم فجر به مجلس

هنردستان: رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به بررسی کمیته نظارت بر عملکرد سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر پیرامون حواشی ایجاد‌شده اشاره کرد.

 

به گزارش هنردستان، حجت الاسلام و المسلمین نصرالله پژمان فر رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی پنجشنبه 28 بهمن در ارتباطی تلفنی در برنامه “سینما دو” اظهار داشت: بر اساس وظایف نظارتی خودمان وظیفه داشتیم تا به حاشیه‌های این جشنواره بپردازیم. ضمن اینکه جلساتی را قبل از برگزاری جشنواره با مدیران سینمایی برگزار کردیم و طی آن بر ایجاد اشتیاق برای حرکت در مسیر داشتن سینمایی سالم تاکید کردیم.

 

وی ادامه داد: امسال حاشیه‌های این جشنواره زیاد بود که سعی شد در زمان اجرای جشنواره به این مسائل وارد نشویم تا متهم به پیش‌داوری نشویم. اما پس از پایان جشنواره و رصد مسائل مختلف و بررسی نقاط ضعف و قوت به یک جمع‌بندی رسیدیم.

 

پژمان فر تصریح کرد: سه شنبه گذشته پیش بینی جلسه‌ای را داشتیم که عوامل برگزاری جشنواره و تعدادی از منتقدین صحبت‌های خود را زدند. بخشی از حرف‌های ما را منتقدین گفته‌اند، منتها من در جایگاه رئیس این کمیسیون قرار دارم، بنابراین اجازه دهید صحبت‌های خود را در قالب جمع بندی کلی ارائه دهیم.

 

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در خصوص بررسی این مساله در صحن علنی مجلس خاطرنشان کرد: اگر مجلس با این جمع‌بندی قانع نشود، حق مجلس این است که از اختیارات خود برای پیگیری این مساله استفاده کند.

 

برنامه “سینما دو” کاری است از گروه نهادهای اجتماعی شبکه دو سیما به تهیه کنندگی عباس یداللهی و کارگردانی حمیدرضا معدنچی که با نگاهی تحلیلی و اجتماعی پیرامون بررسی تولیدات و اتفاقات سینمای ایران پنجشنبه‌ها ساعت 23:30 روانه آنتن می‌شود.

 

منبع: هنرآنلاين

امتیاز دهید