اظهارات قرائی درباره‌ی «سد معبر» در فیلم فجر

هنردستان: محسن قرائی کارگردان فیلم «سدمعبر» گفت: این فیلم ژانری  اجتماعی دارد  و سعی کردم بدون قضاوت به مساله «سد معبر»ها بپردازم.

 

به گزارش هنردستان، محسن قرائی که عصر 11 بهمن ماه در پردیس سینمایی کورش حاضر شده بود در خصوص سوژه فیلم‌اش گفت:”سد معبر” همان طور که از اسمش مشخص است، در مورد بحث سد معبر و مشکلات دست‌فروشان و ماموران آن است. این فیلم ژانری  اجتماعی دارد  و سعی کرده بدون قضاوت به این مسئله بپردازد.

 

او در ادامه افزود: فضای فیلم کاملا شهری است و با فیلم «خسته نباشید» تفاوت‌های بسیاری داد اما در این فیلم هم سعی شده جذابیت‌های فیلمنامه‌ای رعایت شود تا  مخاطبان خاص و عام را راضی نگه دارد.

این فیلم 11 بهمن ماه ساعت ١٧ در پردیس کورش با استقبال مخاطبان به نمایش درآمد.

رضا مرتضوی که پیش از این در فیلم “خسته‌ نباشید” به کارگردانی مشترک محسن قرایی و افشین هاشمی همکاری کرده بود، در ساخت موسیقی «سدمعبر»، بعنوان دومین فیلم بلند سینمایی قرایی گفته می‌شود از سازبندی متفاوتی استفاده کرده است.

در فیلم سینمایی “سدمعبر” که نویسندگیِ آن را سعید روستایی برعهده دارد، حامدبهداد، باران کوثری، نادرفلاح، اکبر رحمتی، آواشریفی، عرفان ناصری، مرتضی آقاحسینی، بهرام سروری‌نژاد، سجادرحیمی، غلام‌علی رضایی، فتح‌الله طاهری، مهدی میری و نگار عابدی، علیرضا کمالی، گیتی قاسمی، حسام محمودی، بازیگرخردسال: رونیکا نعمت‌الله و با حضور محسن کیایی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

این فیلم داستان قاسم کارمند اداره سدمعبر شهرداری را روایت می‌کند که درتلاش است وضعیتِ زندگیِ خود را بهبود ببخشد، اما در این راه با نرگس همسرش اختلافِ نظر دارد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید