کنگره «شعر فاطمی» برگزار شد

هنردستان: کنگره ملی «شعر فاطمی» همراه با رونمایی از دو کتاب گزیده شعرهای کنگره شعر فاطمی و دیوان محجوب همدانی در همدان برگزار شد.

 

به گزارش هنردستان، حجت‌الاسلام والمسلمین علی دشتکی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان در این مراسم اظهار کرد: در عظمت این بانو قرآن در آیات متعددی به ویژه سوره خاصی به آن اشاره دارد به طوری که خداوند نگاه ویژه خود را در عظمت این بانو در سوره کوثر به تصویر کشیده است.

 

او افزود: ام‌الائمه و ام‌ابیها، حضرت زهرا(س) است و همانگونه که در قرآن نیز ذکر شده، پیامبر (ص) مزد رسالت خود را دوستی با اهل بیت(ع) عنوان می‌کنند، حال شیوه‌های متعددی برای دوستی با اهل بیت(ع) وجود دارد و بهترین و رساترین آنها، استفاده از هنر ادبیات و به خدمت گرفتن الفاظ و کلماتی است که گرچه در عظمت روح بزرگ این بانوی دو عالم قاصرند اما می‌توانند بخشی از این دین را ادا کنند.

دشتکی اضافه کرد: شاعران شعرهای آئینی و مداحان اهل بیت(ع) تأثیرگذارترین مجموعه در این زمینه هستند و این توفیق الهی در مرحله اول در تحقق امر الهی و در مرحله دوم، به رخ کشیدن عظمت اهل بیت(ع) به ویژه ام ابیها، حضرت زهرا(س) است که آن‌ها را موفق به سرودن شعرهای آئینی می‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان در پایان گفت: حضرت فاطمه(س) نه تنها برای زنان دو عالم و مسائل مربوط به بانوان اسوه و نمونه هستند بلکه در همه امور عبادی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، امور مدیریت دینی و … منشأ و سرچشمه و نمونه برای همگان هستند.

 

منبع: ايسنا

امتیاز دهید