طنین “ای وطن” در نیاوران

هنردستان: کنسرت موسیقی سنتی شبروان با عنوان ” ای وطن” روز دوم اسفند ماه در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

 

به گزارش هنردستان، به نقل از روابط عمومی بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران، گروه موسیقی سنتی شبروان به سرپرستی آرش کاوسی و خوانندگی بهروزافشار،ساعت 20 در فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می‌رود.

 

آرش کاوسی سرپرست گروه شبروان با بیان اینکه اعضاء گروه اکثراً”از شاگردان اساتید طراز اول موسیقی دستگاهی هستند افزود:کنسرت ای وطن ازدو بخش تشکیل شده است. بخش اول آن شامل تکنوازی و دو نوازی اعضاء گروه در3 نوبت کوتاه خواهد بود و بخش دوم اجرا نیز در مایه دشتی ،بیات ترک و ابوعطا می‌باشد. گروه  موسیقی “شبروان” در کنسرت پیش رو به یاد استادان ” وزیری ،صبا و پرویز ایرانپور” تصانیفی را نیز اجرا می‌کند.

 

وی افزود:جامعه هنری ایران اکثراً با آثار بی کلام استاد وزیری ارتباط برقرارنموده اند ولی دراین برنامه 4تصنیف ازساخته های استاد وزیری اجرا می‌شود که دراجرای این تصانیف 3 همخوان خانم گروه را همراهی می‌کنند.

 

گروه شبروان در سال 1387 با حضور تعدادی از هنرمندان علاقمند به موسیقی و با هدف ارائه‌ی آثار متنوع و اجرای کنسرت با حال و هوا و فضای موسیقی ایرانی تشکیل گردید. این گروه  تا کنون اجراهای متفاوتی در داخل و خارج از کشور داشته است.

 

گفتنی است ،علاقمندان به این کنسرت برای تهیه بلیط می‌توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه نمایند.

 

 

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »