ارکستر فرهنگ و هنر در مسکو اجرا می‌کند

هنردستان: ارکستر سمفونیک یک دانشگاه ایرانی به خوانندگی وحید تاج و رهبری شهرام توکلی و علی‌اکبر قربانی، در سالن اصلی چایکوفسکی مسکو روی صحنه می‌رود.

 

به گزارش هنردستان، به نقل از روابط عمومی این اجرا، سوسن تقی‌پور – رئیس دانشگاه علمی کاربردی واحد ۴۶ و مدیر ارکستر فرهنگ و هنر – با اعلام این خبر گفت: در این کنسرت که با همکاری بخش فرهنگی سفارت ایران در روسیه اجرا می‌شود، ۱۲ نفر به نمایندگی از این ارکستر با خوانندگی وحید تاج ۱۵ و ۱۶ بهمن‌ماه در سالن اصلی چایکوفسکی مسکو روی صحنه می‌روند.

 

او ادامه داد: در این اجرا، ارکستر در دو بخش به اجرای برنامه می‌پردازد؛ در بخش اول قطعاتی مانند راپسودی از خیام میرزا زاده، بیا از حبیب‌الله بدیعی با شعری از تورج نگهبان، خوشه‌چین از روح‌الله خالقی با شعری از حسین گل گلاب، رنگ بیات شیراز با ملودی محلی آذربایجانی، هوای جنون از شهرام توکلی با شعر محمد قهرمان و در بخش دوم، شورآفرین به آهنگسازی علی‌اکبر قربانی، بهار دلکش از درویش‌خان با شعری از ملک الشعرای بهار، خاطره و کارناوال از ساخته‌های علی‌اکبر قربانی، نگار من از علی تجویدی با شعر منیره طاها، خوش‌آمدی از مین باشیان با شعر کاوه، خاک مهرآئین از علی‌اکبر قربانی با شعر اسماعیل فرزانه اجرا خواهد شد. برخی از این قطعات توسط شهرام توکلی و علی اکبر قربانی تنظیم شده‌اند و توسط این دو هنرمند در جایگاه رهبر ارکستر اجرا می‌شوند.

تقی‌پور درباره ارکستر فرهنگ و هنر دانشگاه گفت: این ارکستر تابستان ۹۳ با حضور دانشجویان رشته نوازندگی با ترکیب ارکستر سمفونیک به رهبری علی‌اکبر قربانی و شهرام توکلی تاسیس و در بهمن‌ماه همان سال در مراسمی در تالار وحدت با حضور وزیر ارشاد وقت رونمایی شد.

مدیر ارکستر فرهنگ و هنر اظهار کرد: ارکستر تا کنون اجراهای موفقی در زمینه موسیقی کلاسیک و ایرانی در تالار وحدت و رودکی داشته و اجرا در سالن اصلی چایکوفسکی مسکو اولین اجرای بین‌المللی ارکستر محسوب می‌شود.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی AMS 2024

فراخوان عکاسی AMS 2024منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط انجمن هواشناسی آمریکا برگزار می شود. ما به دنبال عکس‌هایی از آب

ادامه مطلب »