حوزه هنری از عوامل «بیست و یک روز بعد» تقدیر کرد

هنردستان: مدیران حوزه هنری از عوامل فیلم سینمایی «بیست و یک روز بعد» به کارگردانی محمدرضا خردمندان تقدیر کردند.

به گزارش هنردستان، دست‌اندرکاران فیلم سینمایی «بیست و یک روز بعد» با مسئولان حوزه هنری دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار که با حضور عوامل این فیلم صورت گرفت، محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی طی سخنانی گفت: به شما عوامل فیلم «بیست و یک روز بعد» خدا قوت می‌گویم. مسئولیت سنگینی را برعهده داشتید اما خدا را شکر می‌کنیم که کار به گرمی مورد اقبال مردم قرار گرفته و پسندیده شد.

 

وی ادامه داد: اعتماد به تیم این فیلم در واقع اعتماد به باشگاه فیلم سوره بود. ما از ابتدا می‌دانستیم که با افراد گمنامی قرار نیست کار کنیم و این تیم مدت‌ها است در حال فیلمسازی و تجربه هستند.

مومنی شریف گفت: محمدرضا خردمندان را از ساخت فیلم‌های کوتاه ۱۰۰ ثانیه ای می‌شناختیم و از دقت عمل او آگاه بودیم. با ساخت این فیلم «باشگاه فیلم سوره» چرخه‌ تولیدات خود را را تکمیل کرد و توانست از فیلم‌های کوتاه به فیلم بلند برسد.

رییس حوزه‌هنری افزود: از نکات ارزشمند دیگر، حضور عوامل این فیلم در اکران مردمی و دفاعی بود که از فیلم می‌کردند، که این حرکت نشان از صمیمیت موجود میان عوامل فیلم داشت.

مومنی شریف در بخش دیگری از صحبت خود به اهمیت ساخت فیلم‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: حوزه هنری همواره از ورود به مسائل اجتماعی نهراسیده اما آنچه که اهمیت دارد این است که به تعریف درستی از فیلم‌های اجتماعی برسیم و بگوییم که فیلم‌های اجتماعی فیلم‌هایی نیستند که فقط از زشتی‌ها و پلشتی‌های موجود در جامعه حرف بزنند. صرف بیان زشتی‌های موجود در جامعه فضیلت نیست و به سینمای ما کمک نمی‌کند. نباید با نشان دادن زشتی‌ها چهره ای از مردم  و جامعه خود نشان دهیم که دیگر کسی جرات نکند به کشور ما وارد شود.

وی اضافه کرد: اما درعین حال نمی‌توانیم به مسائل اجتماعی بی‌اعتنا باشیم. فیلمسازان این را باید در نظر بگیرند که اگر بدی جامعه را نشان می‌دهند راهکار هم در فیلمشان ارائه دهند و مردم را به زندگی و کشورشان امیدوار کنند.

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی یادآور شد:‌ کشور آلمان بعد از جنگ جهانی دوم به کشوری فلاکت زده تبدیل شده بود اما آنچه که باعث شد دوباره روی پای خود بایستد و از قدرت اقتصادی برخوردار شود امیدی بود که به مردمان این کشور تزریق شد و این امید از راه‌های مختلف  از جمله از طریق سینما به مردم داده شد.

وی با اشاره به فیلم «بیست و یک روز بعد» عنوان کرد: خوشبختانه این فیلم  برای مخاطب خود داستان تعریف می‌کند و جریان زندگی در این فیلم کاملا قابل لمس است. فیلم با بیان سختی و رنج در انتها به امید می‌رسد و نشان می‌دهد که بعد از هر سختی آسانی حاصل می‌شود.

در این مراسم محمد حمزه زاده رییس سازمان سینمایی حوزه هنری گفت: این‌ گونه نبوده که حوزه هنری به تنهایی ریسک ساخت این فیلم را بر عهده بگیرد. بلکه محمدرضا شفاه هم ظرفیت اعتماد را داشت و ما می‌دانستیم با چه گروهی قرار است کار کنیم. گروهی که علاوه بر انگیزه و توانایی بالا، ادب کاری داشتند و می‌دانستند چگونه از تجربه بزرگترها بهره ببرند.

محمدرضا شفاهمحمدرضا شفاه تهیه کننده این پروژه نیز گفت: با همکاری دوستان اواخر بهار ساخت این فیلم را شروع کردیم.

وی ادامه داد: بیشتر نهادها و ارگان ها فقط حرف حمایت از جوانان را سر می‌دهند ولی فقط در حرف باقی می‌مانند اما حوزه هنری با قدرت حمایت از جوانان را انجام داد و پای‌شان ایستاد. امیدواریم هرچه برکت از این فیلم است ابتدا شامل خود حوزه هنری شود. ما قدردان این زحمات هستیم و خواهیم بود.

همچنین محمدرضا خردمندان با بیان اینکه فیلمنامه فیلم «بیست و یک روز بعد» با احسان ثقفی هفت بار بازنویسی کردیم گفت: در تمام سال‌های فعالیتم تلاشم این بوده که در فیلم‌هایم حرفی برای گفتن داشته باشم و هدفم فقط ساختن فیلم نباشد.

وی با بیان اینکه «بیست و یک روز بعد» تجربه کاری متفاوتی در کارنامه من بود ادامه داد: وقتی فیلم در پردیس ملت برای اولین بار نمایش داده شد انرژی زیادی از مردم گرفتیم؛ مردم از دیدن فیلم حالشان خوب بود و این حال خوب را به ما انتقال می‌دادند و به ما تبریک می‌گفتند. این برای ما بسیار جای خوشحالی داشت.

رضا اصلاح، ناظر پروژه نیز گفت: خوشحالیم حوزه هنری به جوانان کمک کرد تا فیلم سالم بسازند. مردم بزرگترین قاضی و داور هستند. در جشنواره مردم با فیلم ارتباط خوبی برقرار کردند.

ابراهیم زاهدی فر، مدیر تولید فیلم گفت: موفقیت این فیلم از پیش قابل پیش بینی بود؛ عزممان را جزم کرده بودیم که فیلم خوبی بسازیم. به حواشی جشنواره فیلم فجر نباید توجه کرد. اهمیت جشنواره به انقلاب و شکوه آن  است.

در این مراسم از عوامل فیلم «بیست و یک روز بعد» قدردانی شد. محمدرضا شفاه تهیه کننده فیلم، محمدرضا اصلاح مشاور تهیه کننده، سیدمحمدرضا خردمندان، احسان ثقفی، مهدی قربانی، سید علی طباطبایی نژاد، هدی مویینی، ابراهیم زاهدی فر مدیر تولید، از حاضران در این نشست بودند که هر یک نکاتی درباره‌ فیلم گفتند.

همچنین یزدان عشیری مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری و جواد سمنانی رییس دفتر حوزه ریاست حوزه هنری در این مراسم حضور حضور داشتند.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »