«جن گیر» مردم را با تئاتر آشتی داد/ کمک به نیازمندان شهر و روستا

هنردستان: نمایش «جن گیر» با کارگردانی هادی نجفی که در قالب اجرای عمومی در شهرستان دلفان به صحنه رفت باعث حضور اقشار مختلف این شهرستان اعم از دانش آموزان و روستاییان در سالن تئاتر شد.

به گزارش هنردستان، هادی نجفی که از ۱۰ تا ۲۲ بهمن ماه نمایش «جن گیر» به نویسندگی کوروش نریمانی را در شهرستان دلفان استان لرستان به صحنه برد درباره بازخورد این اجرا، گفت: ما این نمایش را از ۱۰ بهمن ماه در سالن اداره ارشاد به صحنه بردیم که فروش سه اجرای اول را برای حمایت و کمک به نیازمندان شهر و روستاهای شهرستان اختصاص دادیم و مبلغ ۶ میلیون تومان برای این امر جمع آوری شد.

 

وی ادامه داد: دلفان شهر کوچکی در استان لرستان است که طی سال های گذشته نیز تئاتر در آن کار شده اما اجرای نمایش «جن گیر» با استقبال بسیار خوبی مواجه شد.

این کارگردان تئاتر یادآور شد: طی ۱۰ سال گذشته بیشتر جُنگ های شادی و کارهای محیطی در شهر دلفان اجرا می شد و اجرای نمایش «جن گیر» باعث شد تا مردم این شهرستان با تئاتر آشتی کنند.

نجفی با اشاره به اینکه این نمایش هر روز در ۲ نوبت ۱۵ و ۲۰ به صحنه می رفت، افزود: ظرفیت سالن اداره ارشاد ۲۵۰ نفر است و ما به صورت میانگین هر روز در ۲ اجرا میزبان ۲۵۰ تماشاگر بودیم. در طی اجراهایی که پشت سر گذاشتیم از اقشار مختلف اعم از پزشک تا کشاورز و دانش آموزان روستاهای شهرستان به تماشای «جن گیر» نشستند.

وی با بیان اینکه نمایش «جن گیر» به دلیل ایام فاطمیه اجرا نمی شود، اظهار کرد: مردم شهرستان با تماس هایی که با اداره ارشاد داشتند خواستار تمدید اجرای نمایش «جن گیر» شده اند و ارشاد هم به دلیل این استقبال و استمرار این تأثیرگذاری فرهنگی از ما خواست که بعد از ایام فاطمیه، نمایش «جن گیر» را مجددا به صحنه ببریم.

 

 

کارگردان نمایش «جن گیر» تأکید کرد: ما حدود ۷ تا ۸ سال روی این موضوع که مردم در شهر دلفان به تماشای تئاتر بنشینند، کار می کنیم و با اجرای نمایش «جن گیر» این اتفاق خوب رخ داد. ما تبلیغات گسترده ای نداشتیم و مردم بعد از تماشای این نمایش، کار را تبلیغ می کردند.

نجفی درباره بهای بلیت این نمایش گفت: بهای بلیت اجرای نمایش «جن گیر» برای دانش آموزان مبلغ ۳ هزار تومان و برای دیگر مخاطبان مبلغ ۵ هزار تومان بود.

وی در پایان درباره احتمال اجرای نمایش «جن گیر» در ایام تعطیلات عید نوروز اظهار کرد: احتمال دارد این نمایش را در ایام نوروز هم به صحنه ببریم تا مسافرانی که از استان های دیگر به شهر دلفان سفر می کنند نیز به تماشای «جن گیر» بنشینند.

کریم زارع، زهرا حسینی، علیرضا حیدری، سمیرا حیدری، اکرم موسوی و هادی نجفی بازیگران نمایش «جن گیر» هستند و طراحی و اجرای گریم این اثر توسط نوروز نوروزی انجام می شود.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان دیزاین Porada 2025

فراخوان دیزاین Porada 2025 منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت توسط برند پیشرو ایتالیایی Porada برگزار می شود. در این سری از رقابت تمرکز

ادامه مطلب »
فیلم کوتاه

فیلم‌برداری «تاجی» تمام شد

فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی و کارگردانی مهدی برجیان به پایان رسید. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی، کارگردانی

ادامه مطلب »