۲۱ اثر نمایشی در پلاتوهای تمرین خانه نمایش

هنردستان: ۲۱ اثر نمایشی برای اجرا در جشنواره های تئاتری و تماشاخانه های تهران در پلاتوهای تمرین خانه نمایش درحال تمرین است.

به گزارش هنردستان، ۱۱ گروه نمایشی از ۲۱ اثر نمایشی درحال تمرین در پلاتوهای خانه نمایش برای اجرا در تماشاخانه های تهران مشغول تمرین هستند که می توان به نمایش های «هنگامه ای که هملت به دست جادوگران مکبث کسته شد» با اقتباس از دو نمایشنامه «مکبث» و «هملت» با کارگردانی مسعود طیبی، نمایش «چهار فصل» نوشته آرنولد وسکر با کارگردانی فرانک ترابی و نمایش «زیبای بی اعتنا» اثر ژان کوکتو با ترجمه ی پرویز تاییدی، نمایش «ببخشید شماره عوضیه» نوشته لوییس فلچر با ترجمه منیژه محامدی با کارگردانی سعید داخ، برای اجرا در تماشاخانه انتظامی خانه هنرمندان درحال تمرین است.

 

همچنین ۲ اثر نمایشی «خواستگاری» اثر چخوف با کارگردانی سیدعظیم موسوی و «دیوان تئاترال» نوشته محمود استادمحمد با کارگردانی لادن نازی برای اجرا در تماشاخانه ی سنگلج درحال تمرین است.

از دیگر نمایش های درحال تمرین برای اجرای عمومی در پلاتوهای خانه نمایش می توان به نمایش «نیمه تمام» نوشته حسن حاجت پور اشاره کرد که با کارگردانی مسلم رضایی جهت بازبینی برای اجرا در خانه نمایش و نمایش «ماجراهای مهرداد جون» نوشته و کار مهرداد نظری برای اجرا در تالار هنر اشاره کرد. همچنین نمایش «عمارتخانه ارواح» نوشته کیوان صباغ با کارگردانی بهناز پورفلاح، نمایش «مویه جم» نوشته قطب الدین صادقی با کارگردانی امید اسدی برای اجرا در تماشاخانه ارغنون و نمایش «ادوارد» نوشته سیدحسن حسینی با کارگردانی مشترک این نویسنده و پیمان یاحقی برای اجرا در پلاتو اجرای مجموعه تئاتر شهر در حال تمرین است.

پلاتوهای خانه نمایش پذیرای گروه های نمایشی دیگری نیز شده که برای شرکت در جشنواره ی تئاتر دانشگاهی درحال تمرین هستند. این نمایش ها عبارتند از: نمایش «ایزوله» برداشتی از رمان «دنیای جدید نو» اثر آلدوس هاکسلی با کارگردانی فاطمه ارجمندی نژاد، «باغ آلبالو» اثر آنتوان چخوف با کارگردانی علی کاظمی، «کالیگولا» نوشته نیما خان و کارگردانی علی نبی عامر، «لبخند ژکوند» نوشته و کارگردانی ماهانا نریمانی، «خانه برنارد آلبا» نوشته فدریکو گارسیا لورکا با ترجمه احمد شاملو با کارگردانی نسیم تاجی، «عشق لرزه» نوشته اریک امانوئل اشمیت با کارگردانی آیلار نوشهری، نمایش «برگشتی در کار نیست» نوشته «اریک برد ول» با کارگردانی علی حیدری و نمایش «حکایتی از عصر انقلاب» محصول گروه «ماراساد»، «به سوی پادشاهی» با نویسندگی و کارگردانی رضوان کهربائی، «طبقه منهای سه» نوشته و کار شیما صادقی.

از دیگر نمایش های درحال تمرین در پلاتوهای خانه نمایش می توان به نمایش «هتل اچ» نوشته و کار عهدیه زارع اشاره کرد که برای اجرا در جشنواره تئاتر ایثار در حال تمرین است و نمایش «هفت کودک» نوشته کاریل چرچیل با کارگردانی سیدمحمد عابدی نسب برای شرکت در جشنواره تئاتر تجربه و نمایش «هفت خوان» نوشته و کار میثم یوسفی برای اجرا در مدارس استان تهران در حال تمرین است.

علاقمندان به تماشای آثار نمایشی خانه نمایش می توانند به نشانی میدان فردوسی، به سمت شرق، خیابان شهید موسوی (فرصت سابق)، کوچه شهید محمد آقا، پلاک ۳۴ مراجعه کنند.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »