ایوبی:برای سینما باید سالن مجهر بسازیم/سازمان سینمایی گواهینامه معتبر ایزو گرفت

هنردستان: رئیس سازمان سینمایی معتقد است که امروز سینمای کشور بیشتر از هر زمان دیگر نیاز به سالن‌هایی دارد که در آن مخاطبان از پیشرفته ترین تکنولوژی بهره ببرند.

 به گزارش هنردستان، مراسم اعطای گواهینامه: 9001 ISO ورژن 2015 و ISO 10002 ورژن 2012 به سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور حجت الله ایوبی رییس سازمان امور سینمایی برگزار شد.

 

در این مراسم که با حضور مدیران سازمان سینمایی و مدیران ارشد هلدینگ بین المللی توسعه دهندگان سیستم ابتکار و نماینده شرکت WTG و شرکت BQC اروپا در ایران برگزارشد نشان بین المللی9001 ISO  (استاندارد سیستم مدیریت کیفیت) و ISO 10002 (رضایت مشتری، راهنمایی برای رسیدگی و پاسخگویی به شکایات) به سازمان امور سینمایی و سمعی بصری اعطا شد.

حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی با تقدیر از زحمات و پیگیری های دفتر برنامه ، بودجه  و تحول اداری که منجر به دریافت گواهینامه های ایزو توسط سازمان امور سینمایی گردیده ، ابراز امیدواری کرد ، سازمان امور سینمایی در راستای خدمت رسانی به هنر سینما بعنوان هنر نمونه کشور بتواند با گام برداشتن در جهت استاندارد سازی به یک سازمان استاندارد و شفاف تبدیل شود.

حجت الله ایوبی با اشاره به تبدیل شدن معاونت سینمایی وزارت ارشاد به سازمان امورسینمایی و سمعی بصری گفت: رایزنی های بسیار زیادی با مجموعه دولت و مجلس صورت گرفت تا سازمان امور سینمایی به صورت یک سازمان تخصصی شکل گرفته و مسیر ارتقا را در پیش بگیرد.

رئیس سازمان سینمایی با اشاره به اینکه حوزه سینما با همه معضلات پیش رو نیاز به یک سازمان مستقل داشت افزود: سینما به نوعی مدرن ترین پدیده در جهان امروز به شمار می رود و ورود تکنولوژی دیجیتال به این حوزه آن را به پدیده ای فوق مدرن نیز تبدیل کرده است و از این رو لازم است تا گردش امور در آن بر اساس استانداردهای روز دنیا صورت پذیرد.

حجت الله ایوبی یکی از مشکلات پیش رو در ایران را عدم تحقق کامل دولت الکترونیک در بسیاری از سازمانها و نهادها دانست و خاطر نشان کرد: با استقرار و تکمیل فرایندهای دولت الکترونیک در سازمان سینمایی و شفاف شدن گردش کارها اعتماد اصحاب سینما به این سازمان نیز افزایش می یابد.

ایوبی با اشاره به اصلاح متن توافقنامه های منعقده با موسسات وابسته از ابتدای سال 95 و تعریف دقیق فعالیت ها و مبالغ مربوطه و عملیاتی شدن این توافقنامه ها را، عامل مهمی در نظم دهی و ایجاد شفافیت سازمانی دانست و ضمن تشکر از همکاران موسسات ذیربط سازمان سینمایی بر تداوم و تکمیل این روند تاکید کرد. رییس سازمان سینمایی در خاتمه سخنان خود با تاکید بر اینکه سینمای ایران امروز به سفیر گویای تمدن و فرهنگ ایران زمین تبدیل شده است گفت: اصحاب سینما مرزداران فرهنگ و هنر ایران هستند و از این جهت سازمان سینمایی برای اداره چنین پدیده ای باید به علم روز و استانداردهای جهانی مجهز باشد.

دراین مراسم جواد صباغ مدیر کل دفتر برنامه، بودجه و تحول اداری با تاکید بر تثبیت وضعیت سازمان سینمایی به عنوان یک سازمان قانونی با ردیف بودجه مستقل مطابق مصوبه شورای عالی اداری به اصلاح روندهای کلی سازمانی در حوزه های مختلف همزمان با ارزیابی های کارشناسان ایزو و همکاری صمیمانه همه واحدهای سازمان اشاره کرد.

برگزاری دوره های آموزشی برای کارکنان،بازنگری در نمودار و ساختار سازمانی بمنظور رفع تداخل ها و موازی کاری ها، تدوین شرح شغل ها توسط تیمی زبده و متخصص ،بازبینی و بازنویسی متن موافقتنامه ها با موسسات وابسته و جاری شدن روح شفافیت برآنها، ایجاد برخی تغییرات در ساختمان سازمان به منظور تکریم ارباب رجوع و تسهیل شرایط کاری همکاران تا حد ممکن، فعال سازی گروه نظارت بر اجرای توافقنامه ها، تشکیل کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی و کمیته ساختار و فناوری های مدیریتی، از جمله اقدامات موثری بودند که بنا به توضیحات جواد صباغ ، در ارزیابی کارشناسان جهت اعطای استانداردهای ایزو نقش داشته اند.

مدیرکل برنامه،بودجه و تحول اداری سازمان سینمایی با اشاره به تصویب چارت جدید سازمان گفت: فیلمخانه ملی ایران در ساختار جدید به اداره کل فیلمخانه ملی ایران ارتقاء یافته  و روابط عمومی سازمان سینمایی نیز با منفک شدن از دفتر ریاست به عنوان اداره کل روابط عمومی و همکاری های بین المللی فعالیت خواهد کرد.همچنین مشاور حقوقی و امور مجلس نیز به مشاورین رییس سازمان اضافه شده است

مدیرعامل هلدینگ بین المللی توسعه دهندگان سیستم ابتکار و نماینده شرکت های WTG و  BQC نیز با اشاره به همکاری خوب کارکنان سازمان سینمایی در پیاده سازی و استقرار سیستم مدیریت و وجود اعتماد سازمانی در روند اجرای طرح را نشانه خوبی از توسعه یافتگی در رفتار سازمانی کارکنان و مدیران سازمان سینمایی دانستند و از آن تقدیر کردند.

 در این مراسم ضمن اعطای گواهینامه های بین المللی ایزو 9001 و ایزو 10002 به سازمان امور سینمایی، تندیس زرین تعالی سازمانی از سوی شرکت wTG فعال در اتحادیه اروپا از سوی نماینده رسمی آن در ایران نیز به سازمان سینمایی اهدا گردید.

 همچنین حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی در جریان بازدید از پروژه پردیس سینمایی مگا مال با اشاره به نیاز کلانشهر تهران به سالن های مجهز و استاندارد سینمایی گفت ؛ساخت سالن‌های سینما بهترین کار برای تقویت فرهنگ کشور است.

در جریان این بازدید که در اولین روز اسفند سالجاری صورت گرفت ایوبی با اشاره به اینکه هر مجموعه‌ای از این دست که راه بیفتد گامی به سوی پیشرفت کشور محسوب می‌شود ، تاکید کرد: رونق تولید در سینما بسیار خوب است و ما نیاز به سالن‌هایی داریم که در آن مخاطبان از پیشرفته ترین تکنولوژی بهره برده و در کنار آن بتوانند از امکانات رفاهی و خدماتی متعددی همراه خانواده استفاده نمایند.

رییس سازمان سینمایی در ادامه با اشاره به حمایت دولت و سازمان سینمایی از بخش خصوصی، در جهت انجام فعالیتهای فرهنگی و راه اندازی پردیس های سینمایی گفت: در شهر تهران همیشه محله‌های قدیمی اهمیت داشته و متاسفانه منطقه اکباتان علیرغم قدمت و جمعیت فراوانی که دارد از امکانات فرهنگی ناچیزی برخوردار بود که خوشبختانه به همت بخش خصوصی و حمایت سازمان سینمایی با افتتاح این مجموعه شهرک اکباتان روزگار جدیدی تجربه خواهد کرد.

در ادامه این بازدید نماینده شرکت نمایشگران که مسئولیت تجهیز و راه‌اندازی این مجموعه سینمایی را عهده‌دار است ضمن ارایه گزارشی از روند ساخت این پردیس سینمایی ابراز امیدواری کرد با کار شبانه روزی صورت گرفته پردیس سینمایی مگامال منطبق با آخرین تکنولوژی روز تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

وی افزود بر اساس پیش بینی های اولیه قرار بود این پردیس سینمایی ظرف مدت 14 ماه ساخته شود اما با تلاش صورت گرفته و حمایت های سازمان سینمایی زمان بهره برداری از ان به شش ماه کاهش یافته است که رکوردی در این زمینه محسوب می شود.

 این پردیس سینمایی که در ضلع شرقی شهرک اکباتان و در حاشیه اتوبان ستاری قرار گرفته است پس از بهره برداری دارای 10 سالن با ظرفیتهای مختلف خواهد بود که در مجموع 1350 صندلی به ظرفیت سالنهای سینمایی کلان شهر تهران اضافه خواهد کرد.

همچنین یکی از سالن های این پروژه برای اجرای تئاتر در نظر گرفته شده و یک سالن دیگر نیز بصورت VIP راه اندازی می شود. تمام سالن های این پردیس سینمایی به آخرین تکنولوژی سیستم نمایش دیجیتال و صوت دالبی مجهز بوده و مخاطبان سینما می توانند از امکانات رفاهی و خدماتی جانبی ان نیز استفاده کنند.

 

منبع: خبرگزاری ایلنا

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »