برنامه استان هرمزگان به مناسبت 7 فروردین و روز ملی تئاتر

هنردستان، حسین کریمی پور رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان هرمزگان برنامه‌های تئاتر این استان همزمان با روز جهانی تئاتر را تشریح کرد.

 

به گزارش هنردستان: به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، کریمی پور با اشاره به آغاز برنامه ریزی تئاتر استان هرمزگان برای آغاز سال جدید و 7 فروردین ماه روز جهانی تئاتر گفت: طبق روال هر ساله جلسه ای با تمامی گروه‌های ثبت شده تئاتر در استان و به خصوص شهر بندرعباس خواهیم داشت و پیشنهادات گروه‌ها را برای ویژه برنامه‌ها و اجراهای نوروزی دریافت می‌کنیم.

وی استان هرمزگان را یکی از پر جمعیت‌ترین استان‌های مقصد توریست نوروزی در جنوب کشور معرفی کرده و گفت: از آنجا که در ماه فروردین جمعیت بسیاری از هموطنان مهمان استان ما هستند برنامه‌های روز جهانی تئاتر را در چند بخش فضای آزاد ، اجرای صحنه ای و جنگ‌ها تقسیم بندی کرده‌ایم که به عموم مخاطبان پاسخ داده شود.

 

کریمی پور تصریح کرد: بنا داریم در پارک‌ها ، سواحل و مراکز پر رفت و آمد اجراهای خیابانی داشته باشیم. تعدادی از کارهای برگزیده استان که در طول سال اجرای عمومی خود را پشت سر گذاشته‌اند نیز در ماه فروردین و برای مخاطبان نوروزی اجرا خواهند شد.

 

وی ادامه داد: معمولاً برای فروردین ماه با همکاری دیگر انجمن‌های هنری مانند موسیقی و تجسمی ویژه برنامه‌های شاد و جنگ‌های شادی را برنامه ریزی می‌کنیم. مخاطب عام از این دست برنامه‌ها استقبال می‌کند و فرصت خوبی است که هنرمندان تئاتر نیز برنامه‌های خود را داشته باشند.

 

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان هرمزگان با تاکید بر این که همچون سال‌های گذشته برنامه با شکوهی برای روز جهانی تئاتر خواهند داشت گفت: در حال حاضر 3 نمایش صحنه ای و خیابانی آماده اجرا برای فروردین ماه داریم . خوشبختانه گروه‌های فعالی در بندرعباس داریم ولی زیرساخت‌های اجرای صحنه ای ما محدود است.

 

وی درباره حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان از اجرای تئاتر نیز گفت: امکانات مالی اداره کل چندان مطلوب نیست با این حال در حد توان به تئاتر کمک می‌کنند. بیشتر سعی می‌کنیم که از مراکز و نهادهای دیگر جذب حمایت کنیم و کارها را روی صحنه ببریم.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »