الزام تصویب برنامه‌های نمایشگاه کتاب در کمیسیون معاملات

هنردستان: قائم مقام سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از مصوبه ستاد اجرایی نمایشگاه مبنی بر لزوم طرح و تصویب همه برنامه‌ها، هزینه‌ها و درآمدهای کمیته‌ها در کمیسیون معاملات خبر داد.

 

به گزارش هنردستان به نقل از ستاد امور رسانه‌ای و خبری سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، امیرمسعود شهرام‌نیا با تاکید بر لزوم شفافیت هزینه‌ها و درآمدهای کمیته‌های نمایشگاه کتاب تهران گفت: با توجه به مصوبه ستاد اجرایی نمایشگاه هرگونه درآمد و هزینه بدون طی سیر مقررات اداری مربوط و بدون تصویب در کمیسیون معاملات، خلاف و غیر قابل تأیید است.

 

وی افزود: این تصمیم از آنجا مطرح شد که در سال‌های گذشته برخی از کمیته‌ها پس از تصویب برنامه‌های خود و مشخص شدن سقف بودجه، فعالیت‌هایی را انجام می‌دادند و بدون مصوبه خواستار دریافت هزینه‌های خود بودند. از این رو این مصوبه به تصویب رسیده است تا کمیته‌ها بر اساس سقف معین شده در کمیسیون معاملات هزینه کنند.

 

قائم مقام سی‌اُمین نمایشگاه کتاب تهران درباره جذب نیروی انسانی در کمیته‌های نمایشگاه کتاب تهران نیز گفت: تمامی کمیته‌ها قبل از به کار گرفتن هر نیرو نیازمند اخذ مصوبه از کمیسیون معاملات هستند. همچنین کمیته‌ها باید در نظر داشته باشند در موارد مورد نیاز از نیروهای انسانی بهره ببرند و به کارگیری نیرو با توجه به بودجه اختصاص داده شده برای کمیته‌ها باشد.  

 

شهرام نیاز همچنین درباره اصلاح آیین‌نامه کمیته‌ها نیز گفت: با توجه به مصوبه ستاد اجرایی نمایشگاه، مدیران کمیته‌‎ها فرصت دارند تا هفته اول اسفند ماه نسبت به ارسال موارد پیشنهادی در خصوص شرح وظایف و شیوه‌نامه اجرایی و یا اصلاحات مورد نظر در ضوابط و آیین‌نامه‌های اجرایی جهت بررسی در کارگروه بررسی و تدوین مقررات اقدام کنند.

 

بر اساس این گزارش، سی‎اُمین نمایشگاه کتاب تهران از تاریخ 13 تا 23 اردیبهشت ماه در شهر آفتاب برگزار خواهد شد.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
فیلم کوتاه

«تونل» در ایتالیا

فیلم کوتاه «تونل» به نویسندگی و کارگردانی کیارش حقگو در اولین حضور جهانی خود به جشنواره بین المللی تور ایتالیا راه پیدا کرد. به گزارش

ادامه مطلب »