«تام هنکس» در قامت داستان‌نویس

هنردستان: «تام هنکس» بازیگر سرشناس هالیوودی مجموعه داستان کوتاهی را با موضوعی غیرمعمول، به عنوان اولین کتاب خود روانه بازار می‌کند.

به گزارش هنردستان، «گاردین» نوشت: بسیاری از بازیگران طی سال‌های اخیر در حوزه نویسندگی شانس خود را امتحان کرده‌اند و کتاب‌های‌شان حداقل در زمینه فروش، آثار موفقی محسوب می‌شوند. این‌بار نوبت به «تام هنکس» ستاره فیلم «فارست گامپ» رسیده که قرار است به زودی مجموعه‌ای از ۱۷ داستان کوتاه را به عنوان اولین کتاب خود منتشر کند.

 

تمام این داستان‌ها با تم علاقه شدید او به دستگاه تایپ نوشته شده‌اند. «هنکس» ۶۰ ساله نام کتاب خود را «Uncommon Type» گذاشته که با توجه به دو معنای کلمه Type، هم «گونه نادر» معنا می‌شود و هم «ماشین تحریر غیرمعمول».

هنرپیشه اسکاری «مسیر سبز» و «نجات سرباز رایان» تاریخ چاپ اولین اثرش را ماه اکتبر اعلام کرده است. او پیش‌تر یکی از داستان‌هایش را در مجله «نیویورکر» منتشر کرده بود که بسیاری از چهره‌های شاخص جهانی آثار ادبی خود را در این نشریه به چاپ می‌رسانند.

ناشر کتاب «هنکس» درباره این مجموعه داستان گفت: یکی از داستان‌ها درباره مهاجری است که خانه و کاشانه خود را در جریان جنگ‌های داخلی کشورش از دست داده و به نیویورک آمده. دیگری درباره میلیاردری موفق و دستیار وفادارش است که برای به دست آوردن موفقیتی بزرگ‌تر راهی آمریکا می‌شوند و یکی دیگر از داستان‌ها درباره خوش‌گذرانی‌های یک هنرپیشه.

«تام هنکس» که نگارش این داستان‌ها را از سال ۲۰۱۵ آغاز کرده، گفت: دو سال است که روی این داستان‌ها کار می‌کنم. فیلم‌هایی در نیویورک، برلین، بوداپست و آتلانتا داشتم و در تمام این پروژه‌ها داشتم می‌نوشتم. موقع تورهای رسانه‌ای در هتل مشغول نوشتن بودم. در تعطیلات می‌نوشتم. در هواپیما، خانه و اداره هم می‌نوشتم. وقتی می‌توانستم برنامه‌ریزی کنم، می‌چسبیدم به آن و از ۹ صبح تا ساعت ۱ می‌نوشتم.

ناشر انگلیسی این اثر به طور همزمان و با همکاری «Knopf»، آن را در آمریکا هم منتشر می‌کند. حق چاپ «Uncommon Type» تاکنون به هفت کشور از چین گرفته تا برزیل، فروخته شده است. نسخه صوتی این مجموعه داستان کوتاه هم با صدای «هنکس» منتشر خواهد شد.  

«تام هنکس» پس از «هریسون فورد» و «ساموئل ال. جکسون»، سومین بازیگر پولساز تاریخ سینماست، به طوری که تاکنون فیلم‌هایش بیش از چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار فروش داشته‌اند که در این میان پرفروش‌ترین فیلمی که «تام هنکس» در آن نقش داشته انیمیشن «داستان اسباب‌بازی‌های ۳» است.

این بازیگر نامدار سینمای جهان که پنج نامزدی اسکار و دو جایزه اسکار بهترین بازیگری را به همراه چهار جایزه «گلدن گلوب» بهترین بازیگری در کارنامه سینمایی دارد، توانست در سال ۱۹۹۲ ستاره‌ای به نام خودش در تالار مشاهیر هالیوود ثبت کند.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »