کتاب «حاجی فیروز» رونمایی و بررسی می‌شود

هنردستان: آیین رونمایی از چاپ سوم کتاب «حاجی فیروز» و نشست تقدیر از راوی و بررسی این کتاب با حضور همرزمان راوی کتاب حاجی فیروز (فیروز احمدی)، یکی از سرداران دوران دفاع‌مقدس، دست‌اندرکاران چاپ و نشر این کتاب و همکاران رسانه‌ای به میزبانی خبرگزاری دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

به گزارش هنردستان، کتاب «حاجی فیروز» خاطرات دیده‌بان جانباز «فیروز احمدی» است که به قلم «میثم رشیدی» توسط نشر نارگل منتشر شده و در مدت کوتاهی به چاپ سوم رسیده است.

 

خاطرات دیده‌بان جانباز،«فیروز احمدی» از دوران جنگ تحمیلی در کتابی با عنوان «حاجی فیروز» به قلم «میثم رشیدی» و همکاری «مونا معصومی» از خبرنگاران عرصه حماسه و جهاد، چندی پیش توسط نشر نارگل منتشر شد و در مدت کوتاهی به چاپ سوم رسید.

فیروز احمدی که در همان روزهای آغازین جنگ با پیوستن به «گردان 9 سپاه» و آموزش در پادگان امام حسین(ع) به جبهه‌های غرب و جنوب رفت، پس از مدتی در رسته دیده‌بانی  مهارت پیدا کرد. او در «لشکر 10 سیدالشهدا (ع)» و «تیپ 110 خاتم‌الانبیاء (ص)» مشغول فعالیت بود و بجز روزهایی که به دلیل مجروحیت قادر به جنگیدن نبود، در همه عملیات‌های دفاع مقدس حضور داشت.

راوی «حاجی فیروز» بعد از پایان جنگ، با وجود رنج‌ها و زخم‌های فراوانش به پشت تنور نانوایی پدرش برگشت و تا امروز در حال کار است.

این آیین ساعت 10 روز دوشنبه 9 اسفندماه جاری در تهران، میدان فردوسی، خیابان ایرانشهر، بن‌بست شناسا، خبرگزاری دفاع مقدس برگزار خواهد شد. 

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید