شعرهای منتشرنشده سیمین بهبهانی در راه است

هنردستان: پسر سیمین بهبهانی از آماده کردن جلد دوم دیوان شعرهای این شاعر خبر داد.

به گزارش هنردستان، علی بهبهانی گفت:‌ حدود ۹۰ شعر از شعرهای منتشرنشده سیمین بهبهانی برای چاپ به انتشارات نگاه سپرده شده است. البته شاید برخی از این شعرها که به ناشر سپرده شده است، قبلا در برخی نشریات چاپ شده باشد.

 

او افزود: عمده شعرهای منتشرنشده سیمین بهبهانی غزل هستند و تعدادی از آن‌ها شعرهای آزاد. در رابطه با شعرهای آزاد فعلا دست نگه داشته‌ایم، چون تعداد آن‌ها به اندازه یک مجموعه شعر نیست. احتمالا این شعرها به همراه برخی دست‌نوشته‌های شاعرانه او به صورت یک‌جا منتشر می‌شود.

به گفته علی بهبهانی، گزینه شعری نیز از سیمین بهبهانی در انتشارات مروارید در دست چاپ است.

سیمین بهبهانی‌ زاده‌ ۲۸ تیرماه سال ۱۳۰۶ در تهران، به خاطر سرودن غزل فارسی در وزن‌های تازه به «نیمای غزل» معروف است.

سیمین خلیلی معروف به «سیمین بهبهانی» فرزند عباس خلیلی (شاعر، نویسنده و مدیر روزنامه اقدام) بود. او ابتدا با حسن بهبهانی ازدواج کرد و به نام خانوادگی همسر خود شناخته شد ولی پس از او با منوچهر کوشیار ازدواج کرد.

سیمین که در سال ۱۳۳۷ وارد دانشکده حقوق شد، سال‌ها در آموزش و پرورش با سمت دبیری کار کرد.

«سه‌تار شکسته»، «جای پا»، «چلچراغ»، «مرمر»، «رستاخیز»، «خطی ز سرعت و از آتش»، «دشت ارژن»، « گزینه اشعار»، «آن مرد، مرد همراهم»، «کاغذین‌جامه»، «کولی و نامه و عشق»، «عاشق‌تر از همیشه بخوان»، «شاعران امروز فرانسه»، «با قلب خود چه خریدم؟»، «یک دریچه آزادی»، «مجموعه اشعار» و «یکی مثلا این‌که» از جمله کتاب‌های منتشرشده این شاعرند.

سیمین بهبهانی بامداد ۲۸ مردادماه در سن ۸۷ سالگی بر اثر ایست قلبی و تنفسی از دنیا رفت.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

«رها» به ملت رسید

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «رها» روز جمعه ۲۵ خرداد در گالری پردیس ملت افتتاح می‌شود. به گزارش هنردستان ، به نقل از روابط‌عمومی موسسه

ادامه مطلب »