شروط ایران برای حج را به عربستان اعلام کردیم/ وجود هنرمند یا داور دوتابعیتی ارتباطی به وزارت ارشاد ندارد

هنردستان: وزیر ارشاد با تاکید براینکه در این وزارتخانه مدیر دوتابعیتی وجود ندارد، گفت:‌ اگر هنرمندان و داوران دو تابعیتی باشند ارتباطی به وزارت ارشاد ندارد.

به گزارش هنردستان، سیدرضا صالحی‌امیری در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره موضوع حج گفت: موضوع حج همواره مورد علاقه ایران بوده و دولت همه تلاش خود را برای انجام مناسک حج انجام می‌دهد.

 

وزیر ارشاد با بیان اینکه سیاست ما اعزام حجاج است، اظهار کرد: عربستان باید شروط ما را بپذیرد. در نامه به آنها این شروط را ذکر کردم و اگر آنها شرایط ما را بپذیرند حجاج‌مان را اعزام می‌کنیم در غیر این صورت  مسئولیت این موضوع با خود آنها است.

او درباره داور دو تابعیتی جشنواره فیلم فجر نیز گفت:‌ اقدامات ما قانونی است. ما در وزارت ارشاد دو تابعیتی نداریم اما اگر هنرمندان و داوران دو تابعیتی باشند ارتباطی به وزارت ارشاد ندارد.

صالحی امیری با تاکید براینکه مدافع دو تابعیتی نیستیم، اظهار کرد: ما نمی‌توانیم در تابعیت افراد دخالت کنیم. جشنواره امسال خوب و در تراز انقلاب اسلامی بود. البته حواشی و بداخلاقی هم بود. ما هر گونه نقدی را پذیرا هستیم اما با تخریب مخالفیم و بنا داریم نقدها را در جشنواره سال بعد دخالت دهیم.

 

منبع: خبرگزاری ایلنا

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »