چنارهای تهران در ضیافت نقاشی صبا

هنردستان: نمایشگاه نقاشی “تهران چنار” در صبا، روایتی از چنارهای کهن و زندگی آفرین پایتخت را بر بوم و رنگ‌های “طیبه کازرونی” آغاز کرد.

 

به گزارش هنردستان، به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، این نمایشگاه بخشی از پروژه بلندمدت “کازرونی” است که نگاهی نو به چنارهای کهنسال تهران می‌اندازد. چنارهایی که هرروز قطع می‌شوند و به گفته‌ی هنرمند، همچون ریه‌های تنفسی شهر عمل می‌کنند و در موج متراکم و دامن گستر آلودگی هوای تهران، وظیفه ای مقدس را ایفا می‌کنند.

 

وی در این خصوص تاکید کرد: چنار در حال حاضر بزرگ‌ترین و در عین حال بی ادعاترین خدمتگزار این شهر است و باید بیشتر دیده شود. وی هدف اصلی خود را از اجرای این پروژه در چند مرحله، توجه دادن همگان به ضرورت یک توجه جدی تر به این درخت هویت ساز و زیبایی بخش در شهر تهران عنوان کرد.

 

” طیبه کازرونی” تاکنون نمایشگاه‌های متعددی از آثار خود بصورت انفرادی و گروهی برگزار کرده است.

 

” تهران چنار ” در نخستین رونمایی شامل 17 اثر با شیوه امپرسیون و به شکل ذهنی و حاصل ترکیب با تکنیک‌های جدید نقاشی است که عمدتاً در قالب رنگ روغن و اکرولیک ارائه شده است.

 

این نمایشگاه که عصر سه شنبه سوم اسفند در نگارخانه استاد لرزاده صبا گشایش یافت تا یازدهم اسفند میزبان عموم علاقمندان پیوند هنر و زیست بوم طبیعت خواهد بود.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

«رها» به ملت رسید

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «رها» روز جمعه ۲۵ خرداد در گالری پردیس ملت افتتاح می‌شود. به گزارش هنردستان ، به نقل از روابط‌عمومی موسسه

ادامه مطلب »