معرفی برندگان جوایز انجمن طراحان لباس آمریکا

هنردستان: فیلم‌های “لا لا لند”، “دکتر استرنج” و “اعداد و ارقام پنهان” جوایز انجمن طراحان لباس را دریافت کردند.

 

به گزارش هنردستان، نوزدهمین دوره جوایز انجمن طراحان لباس (CDG) سه‌شنبه صبح به وقت ایران در مراسمی با اجرای مندی مور در هتل بورلی هیلتن برگزار شد.

 

“لا لا لند”، “دکتر استرنج” و “اعداد و ارقام پنهان” در این مراسم جوایز بخش فیلم را به خود اختصاص دادند.

 

به گزارش هالیوود ریپورتر، جایزه بهترین طراحی لباس یک فیلم معاصر به مری زافرس برای کار خود در فیلم “لا لا لند” رسید. او در این بخش با طراحان لباس فیلم‌های “کاملاً شگفت‌انگیز: فیلم”، “کاپیتان فنتستیک”، “شیر” و “حیوانات شبگرد” رقابت کرد.

 

رنی ارلیش کالفوس برای “اعداد و ارقام پنهان” جایزه بهترین طراحی لباس یک فیلم تاریخی را دریافت کرد. “خیاط”، “فلورنس فاستر جنکینز”، درود بر سزار!” و “جکی” دیگر نامزدهای این بخش بودند.

 

در بخش بهترین طراحی لباس یک فیلم فانتری نیز الکساندر برن برای “دکتر استرنج” برنده شد. “جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها”، “کوبو و دو سیم”، “خانه خانم پرگرین برای کودکان خاص” و “سرکش: داستانی از جنگ‌های ستاره‌ای”، رقبای “دکتر استرنج” در این بخش بودند.

 

همان‌طور که قبلاً اعلام شده بود مریل استریپ جایزه “همکار برجسته” انجمن طراحان لباس را دریافت کرد و لیلی کالینز با جایزه “”LACOSTE Spotlight مورد تقدیر قرار گرفت. جایزه یک عمر دستاورد به جفری کورلاند طراح لباس رسید و جایزه “خدمت برجسته” به لویی دوآرمو گرافیست اعطاء شد. نام رت ترنر طراح لباس نیز در تالار مشاهیر انجمن طراحان لباس ثبت شد.

 

در 10 سال گذشته، یکی از برندگان سه بخش جوایز انجمن طراحان لباس، جایزه اسکار بهترین طراحی لباس را هم دریافت کرده‌اند.

 

“متحد”، “جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها”، “فلورنس فاستر جنکینز”، “جکی” و “لا لا لند” نامزدهای اسکار بهترین طراحی لباس هستند.

 

در بخش تلویزیون، طراحان لباس سریال‌های “داستان ترسناک آمریکایی”، “بازی تاج و تخت” و “تاج” جوایز CDG را دریافت کردند.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »