سعید داخ با “سونات شب” فروردین به صحنه می‌رود

هنردستان: نمایش “پنجره شکسته” به کارگردانی سعید داخ با رویکردی مینیمالیستی در خانه نمایش اجرا می شود

 

به گزارش هنردستان،نمایش “پنجره شکسته” که مدتی است در خانه نمایش به صحنه رفته است، بر اساس سه داستان ریموند کارور داستان‌نویس مشهور و صاحب سبک امریکایی اجرای می‌شود. سعید داخ کارگردان این نمایش ضمن اشاره به اینکه داستان‌های کارور به روابط انسانی می‌پردازند در خصوص ویژگی‌های “پنجره شکسته” به هنرآنلاین گفت: این نمایش با وفاداری به داستان‌های کارور و فضای آثار او، اجرا می‌شوند.

 

داخ همچنین افزود: “پنجره شکسته” سه اپیزود دارد که هر کدام حال و هوای ویژه خود را دارند؛ در اپیزود اول نمایش فضایی جدی دارد، اما در اپیزود دوم فضایی طنز ایجاد کردم و در نهایت در اپیزود آخر نمایش را به یک فضای کاریکاتوری رساندم. 

 

داخ در ادامه در خصوص شیوه اجرایی نمایش گفت: با توجه به خصوصیت مینیمالیستی داستان‌های کارور تلاش کردم که همه زوائد را از صحنه دور کنم و تنها از ابزاری استفاده کنم که کاربردی باشند.

 

داخ در ادامه اضافه کرد: حذف کردن زوائد و مینیمالیسم در طراحی کار سبب شده است که اجرا به جوهر متون کارور که همان ریز شدن در روابط انسانی است بسیار نزدیک شود و اجرا بیش از هر چیز متکی به بازی بازیگران باشد.

 

وی در ادامه توضیح داد: بازی‌های این نمایش کاملاً واقع‌گرا هستند و تلاش شده در عین هویت داشتن شخصیت‌ها، از تأکید بر زمان و مکان خاص فاصله گرفته شود تا مخاطب بتواند بهتر خود را در فضای اجرا قرار دهد.

 

داخ همچنین درباره کار جدید خود به هنرآنلاین گفت: نمایش جدیدم “سونات شب” از 15 فروردین 96 با بازی بهار نوحیان و گیلدا حمیدی در تالار استاد انتظامی خانه هنرمندان اجرا خواهد شد.

 

لازم به ذکر است که نمایش “پنجره شکسته” نوشته حمیدرضا نعیمی است و از بازیگرانی چون محمدرضا چرختاب، مرجان فریدی، الهه پورجمشید، علیرضا عسگری، صائب دادو، مسعود رمضان پور، ویدا شکروی، صدف بیرامی و سعید داخ بهره می برد. این اثر تا 6 اسفند ماه در خانه نمایش به صحنه می رود.   

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید