پخش نسخه کامل مصاحبه اسلاوی ژیژک از «جیوگی»

هنردستان: نسخه کامل مصاحبه برنامه «جیوگی» با اسلاوی ژیژک جمعه از تلویزیون پخش می شود.

 

به گزارش هنردستان، نسخه کامل مصاحبه میلاد دخانچی با اسلاوی ژیژک فیلسوف و نظریه پرداز معاصر اروپایی با تحلیل حمید پارسانیا، فیلسوف مسلمان ایرانی، روز جمعه ۶ اسفندماه ساعت ۲۱ از شبکه دوم سیما تحت عنوان «جیوگی اختصاصی» پخش خواهد شد.

 

در این گفتگو که قسمت اول آن در ۱۲ بهمن از شبکه دوم سیما پخش شد، ژیژک به بحران های جهانی، علت حمایت تعجب برانگیز خود از ترامپ، ریشه های سرمایه داری داعش و افول جریان چپ جهانی پرداخته است.

 

در بخش دوم گفتگو، ژیژک به اهمیت ایران به عنوان جریان نه شرقی و نه غربی پرداخته است و از اهمیت ایرانی فرهنگی و علاقه خود به سفر به ایران صحبت به میان آورده است.

 

در ادامه این برنامه، جیوگی با حمید پارسانیا عضو شورای انقلاب فرهنگی درباره نسبت جریان اسلامگرایی ز سید جمال تا امروز و جریان چپ و راست جهانی به گفتگو پرداخته و این سوال اصلی را طرح کرده است: آیا در دوران شکست لیبرال دموکراسی راست و جریان جهانی چپ آیا همچنان می توان روی جریان اسلامگرایی ایرانی به عنوان یک آلترناتیو حساب باز کرد؟

 

همچنین در این گفتگو سوالاتی درباره موقعیت اسلامگرایی ایرانی طرح شده است.

 

برنامه «جیوگی» به تهیه کنندگی احسان کاوه و سردبیری و اجرای میلاد دخانچی از شنبه تا چهار شنبه بعد از خبر بیست و سی از شبکه دوم سیما پخش می شود.

 

منبع: ایسنا

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گپ‌وگفتی با «سیمین یاوری»، هنرمند تبریزی که نقاشی‌هایش در گالری زرنا روی دیوار رفته است

بدون هنر، زندگی معنایی نخواهد داشت احمدرضا حجارزاده: نخستین نمایشگاه انفرادی «سیمین یاوری»، هنرمند خلاق و مستعد تبریزی، شامل نقاشی‌هایی در سبک آبستره و انتزاعی،

ادامه مطلب »
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »