حمایت از چند همسری‏ تا تبدیل ایران به مزرعه کشت سیب زمینی در کتاب “من رئیس جمهور ایرانم”

هنردستان: تاب عکس‌های امیر نریمانی عکاس خبری مطبوعاتی با موضوع ثبت نام کاندیداهای انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و با عنوان “من رئیس جمهور ایرانم” منتشر می‌شود.

 

به گزارش هنردستان، “من رییس‌جمهور ایرانم” عنوان کتاب عکسی است با موضوع ثبت نام کاندیداهای انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران که توسط امیر نریمانی‌ عکاس خبری و مطبوعاتی‌  به همت انتشارات کتاب پرگار در قطع خشتی با فرمت سیاه و سفید در تیراژ 1000 نسخه آماده و به زودی روانه بازار خواهد شد.

کتاب در 197 صفحه شامل 96 قطعه عکس از 82 کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری است که در طول 5 روز مهلت قانونی نام‌نویسی (17 تا 21 اردیبهشت 92) در ستاد انتخابات وزارت کشور اقدام به ثبت نام کردند. این اثر با مقدمه‌ای از امیر نریمانی آغاز و با مقدمه‌هایی از محمدمهدی رحیمیان‏، دکتر مهدی محسنیان راد و دکتر ابوالحسن تنهایی با نگاهی به محتوای عکس‌ها، و بازخورد رسانه‌ای و جامعه‌شناسی همراه است.

 

در ادامه، مقررات شرکت در انتخابات طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ذکر و عکس‌ها با عکسی از کاندیدای ناشناس شروع و با عکسی از تریبون حاضر در وزارت کشور که محل اعلام اطلاعیه‌های ستاد انتخابات وزارت کشور است، با ارائه آماری از درصد مشارکت مردمی و تعداد آرای کاندیداهای نهایی شرکت‌کننده در فرایند رای گیری، به اتمام می رسد.

 

طبق آنچه مؤلف در مقدمه بدان اشاره کرده است چیدمان عکس‌ها بر اساس روز، ساعت و ثانیه حضور افراد به همراه معرفی کاندیداها شامل نام، نام خانوادگی، سوابق، اهداف و برنامه‌های‌شان است.

 

نریمانی تلاش کرده در کنار اطلاعات شخصی افراد و اهداف‌شان، اشاره‌هایی به سوابق کاندیداها بخصوص کاندیداهای شناخته شده‌تر داشته باشد تا مخاطب نگاه دقیق‌تری به عکس‌ها داشته باشد.

 

وعده‌های اغلب محال کاندیداهای ناشناس و حواشی 5 روز ثبت نام به جذابیت این کتاب افزوده است. حمایت از چند همسری‏، تبدیل ایران به مزرعه کشت سیب‌زمینی، کوبیدن و ساختن دوباره ایران و باز پس‌گیری کشورهایی که درگذشته از ایران جدا شده‌اند‏‎‏، در کنار وعده‌های اقتصادی، نظامی و ضدآمریکایی از جاذبه‌های دیگر این مجموعه مستند است که طبق آنچه در مقدمه آمده است، مؤلف تلاش کرده بدون هیچ قضاوتی و تنها در نقش راوی و شاهد بی‌طرف، آن را روایت کند.

 

در این مجموعه تلاش شده است عکس‌ها در کنار متن همراه، مورد خوانش قرار گیرد و مخاطب اطلاعات کافی جهت درک درست مفهوم عکس در اختیار داشته باشد. برخلاف اغلب کتب عکاسی که “عکس محور” هستند، در این مجموعه تلاش شده است توازنی بین عکس و متن ایجاد شود.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید