جشنواره «۱۰۰» برگزیدگانش را شناخت/ برافراشتن پرچم اخلاق در سینما

هنردستان: یازدهمین جشنواره فیلم «۱۰۰» امشب با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

به گزارش هنردستان، مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم «۱۰۰» ششم دی ماه با حضور جمعی از فیلمسازان و همچنین هیات داوران این جشنواره و سینماگران در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.

 

محسن مومنی شریف، محمد حمزه زاده، علیرضا تابش، احمدرضا درویش، بهروز افخمی، بهرام عظیمی، سید مهدی طباطبایی نژاد، سیدهادی منبتی، فرید فرخنده کیش، حبیب احمدزاده، منوچهر شاهسواری و… از جمله حاضران این مراسم بودند که در بخش های مختلف جوایز را به برگزیدگان اهدا می کردند.

اجرای این مراسم را محمد سلوکی بر عهده داشت و در همان ابتدا از علی قربانی دبیر جشنواره خواست تا به جایگاه بیاید.

دبیر یازدهمین جشنواره فیلم «۱۰۰» عنوان کرد: خواهش من این است که این جشنواره را تنها به حوزه هنری متعلق ندانید بلکه اجازه دهید این جشنواره به برافراشتن پرچم سینمای اخلاق کمک کند.

 

 

وی اضافه کرد: اجازه دهید هنرمندان هر چه بیشتر فیلم های کوتاه کوتاه ۱۰۰ ثانیه ای بسازند و هرچه بیشتر مفاهیم اخلاقی را در جامعه گسترش دهند.

قربانی در پایان گفت: از همه ۱۲۷۰ نفری که با ۱۷۴۴ اثر در بخش داخلی و ۱۹۷۰ اثر در بخش بین الملل حضور یافتند، ممنونیم.

در این جشنواره اسامی برگزیدگان ۸ بخش شامل مسابقه «بین‌الملل»، مسابقه «ملی»، بهترین فیلم «اقتصاد مقاومتی و فرهنگ کار»، «مسیر تجربه»، «دستاوردهای فنی و تکنیکی»، «جایزه ویژه دبیر»، «بهترین فیلم از نگاه تماشاگران» و جایزه «بهترین فیلم جشنواره» اعلام شد.

بخش بین‌الملل

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار در بخش فیلم انیمیشن به دو سون شین برای کارگردانی فیلم «فُکس تَله» از سریلانکا رسید.

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی در بخش فیلم مستند به اُلگا پالیک تووآ – جِی­می کایلمه کاموس برای کارگردانی فیلم «کرِی پا جاس» از روسیه رسید.

 تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی در بخش فیلم داستانی به احمد وحید امیدی برای کارگردانی فیلم «فیشِرمَن» از افغانستان اهدا شد.

لوح تقدیر این بخش به فلو­رن­دی­نا پَرِ دِز برای کارگردانی انیمیشن «ایمجینِیشن» از اروگوئه، دُن­یِ­تا، هو سِ نی برای کارگردانی فیلم داستانی «کُرنیز» از آلبانی و هِرمِس مان­جیا لاردُ برای کارگردانی انیمیشن «تِدی بِر» از ایتالیا تعلق گرفت.

جایزه بهترین فیلم اقتصاد مقاومتی و فرهنگ ­کار

لوح تقدیر و جایزه نقدی به کیوان احمدی برای کارگردانی فیلم مستند قفل از اصفهان رسید.

 بخش مسیر تجربه

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم پویانمایی به مبلغ ۳۰ میلیون ریال به مهدی خروشی برای کارگردانی فیلم «دست­های کوچک» از اردبیل رسید.

 

 

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم مستند به مبلغ ۳۰ میلیون ریال به محمدفرج­زاده برای کارگردانی فیلم «تیشه روزگار» از کردستان اهدا شد.

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم داستانی به مبلغ ۳۰ میلیون ریال به اکبر تراب­پور برای کارگردانی فیلم «برای پدرم» از همدان رسید.

بخش دستاوردهای فنی و تکنیکی

لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۳۰ میلیون ریال به اسماعیل عظیمی برای خلاقیت و نوآوری در فیلم داستانی «صف» از قم، سیدمحمدرضا سجادیان برای فیلمبرداری فیلم داستانی «کانتینر ۴۰۱» از تهران و محمدحسین فلاح برای جلو­ه ­های بصری در فیلم داستانی «به خانواده برمیگردیم» از تهران رسید.

جوایز بخش مسابقه ملی

انیمیشن

لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۵۰ میلیون ریال به معین منصوری‌فرد برای کارگردانی فیلم «جنگ» از کرمان و آذر منصوری برای کارگردانی فیلم «معلق» از کردستان اهدا شد.

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی فیلم پویانمایی به مبلغ ۸۰ میلیون ریال به احسان معصوم برای فیلم «نقش­ زندگی» از قزوین تعلق گرفت.

مستند

لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۵۰ میلیون ریال به جمشید فرجوند فردا برای کارگردانی فیلم «امید» سپید از کردستان و علی کیوان برای کارگردانی فیلم «برکت» از خراسان رضوی

 

 

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی فیلم مستند به مبلغ ۸۰ میلیون ریال به محمدحسنی برای کارگردانی فیلم «آهن­ نگاره» از تهران

داستانی

لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۵۰ میلیون ریال به علی­عرفان فرهادی برای کارگردانی فیلم «من،­تو، ­ما۲» از تهران و مجید برهانی برای کارگردانی فیلم «صدای ­من» از کرمان اهدا شد.

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی فیلم داستانی به مبلغ ۸۰ میلیون ریال به محمدحسین امامی­ همدانی برای کارگردانی فیلم «حضرت مهندس» از تهران

جایزه ویژه دبیر جشنواره

لوح تقدیر و جایزه ویژه دبیر جشنواره به مبلغ ۳۰ میلیون ریال به عطیه ­سادات حجتی برای کارگردانی فیلم داستانی «همزاد» از تهران

بهترین فیلم از نگاه تماشاگران

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۳۰ میلیون ریال به علی عرفان فرهادی برای کارگردانی فیلم «من،­تو، ­ما۲» از تهران تعلق گرفت.

جایزه بهترین فیلم جشنواره

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم جشنواره به مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال به حسین دارابی برای کارگردانی فیلم داستانی «چشم به راه» از تهران اهدا شد.

 

منبع: خبرگزاری مهر

 

 

امتیاز دهید