موزه های جالب، ترسناک و ناخوشایند دنیا

هنردستان: چنین موزه هایی شامل آثار و یا قطعات شگفت انگیز تاریخی نیستند، بلکه موزه هایی برای مستند کردن موضوعات نامتعارف و عجیب و غریب هستند و افراد زیادی تمایل ندارند تا از آن‌ها بازدید کنند. در این گزارش با چند موزه که برای اغلب مردم ناخوشایند است آشنا خواهید شد.

 به گزارش هنردستان، در دنیای ما، موزه‌های بسیاری است که درباره آن‌ها بسیار شنیده ایم، مثل موزه لوور در پاریس و یا موزه آثار مصر باستان و در مقابل موزه هایی هستند که تا به حال درباره آن‌ها چیزی نشنیده ایم. دلیل آن هم روشن است، چنین موزه هایی شامل آثار و یا قطعات شگفت انگیز تاریخی نیستند، بلکه موزه هایی برای مستند کردن موضوعات نامتعارف و عجیب و غریب هستند و افراد زیادی تمایل ندارند تا از آن‌ها بازدید کنند. در این گزارش با چند موزه که برای اغلب مردم ناخوشایند است آشنا خواهید شد.
 


 

موزه مرگ هالیوود، پر کردن خلأ مرگ در آموزش
 
 death
 
 عجیب است که این موزه برای ورود افراد شرط سنی نگذاشته است. کودکان هم می‌توانند از موزه ترسناک مرگ در هالیوود دیدن کنند. توجیه گردانندگان موزه این است «روزی همه ما خواهیم مرد». مسئولان موزه می‌گویند که ما می‌خواهیم مردم را با مرگ و طبیعت آن آشنا کنیم و به نوعی جای خالی آموزش مرگ را پر کنیم. معمولا افراد در هنگام ورود به موزه دچار ترس و تنگی نفس می‌شوند. این موزه بزرگترین کلکسیون از ابزار‌ها و آلات قتاله‌ای است که مجرمین با آن‌ها اجساد را کشته و سلاخی کرده اند. آثار هنری قاتلان و تصاویر گرفته شده از صحنه‌های جنایت از جمله آن‌ها هستند.

موزه زیر آب کانکون، مجسمه هایی در اعماق دریا
 
kankon 
 
این موزه با ۴۷۰ مجسمه زیر آب یکی از خاص‌ترین موزه‌های جهان است. مجسمه‌ها در میان مرجان‌های دریایی جا خوش کرده اند. نیازی نیست که حتما غواص ماهری باشید تا بتوانید از این موزه دیدن کنید. قایق هایی با کف و سطوح شیشه‌ای به شما کمک می‌کنند تا بتوانید مجسمه‌ها را از نزدیک ببینید و یا می‌توانید روی سطح آب شنا کنید و با عینک‌های غواصی مجسمه‌ها را از همان بالا هم ببینید.

موزه تاریخچه پزشکی فیلادلفیا، مغز آلبرت انیشتین
 
 

 philadelphia
 
موزه تاریخچه پزشکی در ایالات فیلادلفیا آمریکا، اطلاعات غنی را درباره تاریخ پزشکی در اختیار شما قرار می‌دهد. فضای قرن نوزدهمی و چوب‌های تیره صیقل داده شده و دیوارهایی که با شکوه و زرق و برق تزیین شده اند و قطعه‌ای از مغز نابغه بزرگ آلبرت انیشتین تصویر جالب و بدیعی را از این موزه به نمایش گذاشته است.

نمایشگاه خون آشام، کلکسیون دستخط دراکولا‌ها
  
 khoonasham

موزه خون آشام در للیلا (له لیلا) فرانسه قرار گرفته و هر چیز مرتبط به خون آشام‌ها در آن جای داده شده است. از جلد کتاب‌های منقش به عکس دراکولا‌ها تا نقاشی هایی که خون آشام‌ها را به تصویر می‌کشند در این موزه وجود دارند. کلکسیون امضا‌ها و دستخط ستاره هایی که در نقش دراکولا و خون آشام بازی کرده اند، هم در این موزه عجیب گردآوری شده است.

موزه ملی تاریخچه تدفین، هوستون
  
 tadfin

این موزه در ایالت هوستن آمریکا قرار گرفته و از جمله موزه‌های عجیب است که تغییرات حاصل شده در مراسم تشییع و تدفین در تاریخ را با ابزارهای تاریخی به جای مانده از این مراسم‌ها بررسی می‌کند. از تابوت‌های به جای مانده از مصر باستان تا تابوت های معاصر و لباس‌های تشییع کنندگان در این موزه وجود دارند.

موزه روانپزشکی، میزوری، ابزار‌های مخوف درمان
 
misori 
 

این موزه جایزه کیفیت Trip Advisor را دریافت کرده است. در این موزه مراحل مختلف روانپزشکی در تاریخ بررسی شده است. ابزار و آلات درمان بیماری‌های روانی که از زمان گذشته به جای مانده اند لرزه بر تن بازدیدکنندگان آن می‌اندازند.

موزه ملی توالت، سیر تکاملی توالت در تاریخ
 
 

 toilet

موزه توالت در دهلی نو قرار گرفته است. مراحل پیشرفت و تکامل تاریخی توالت از ۲۵۰۰ سال پیش از میلاد تا دوران معاصر و ورود تکنولوژی به دست شویی‌های حال حاضر از جمله موضوعات این موزه هستند.

موزه جادوگران
  
jadoogaran
 

این موزه بر پایه مشهورترین داستان‌های ساحران از دهه سی میلادی قرن پیش آغاز به کار کرد. تاریخ ساحران و سرنوشت‌های ترسناک آنها، لباس‌های آن‌ها و ابزارهایی که در سحر و جادو به کار می‌بردند از جمله وسایل موجود در این موزه است.

موزه روزویل، موزه جسدهای عجیب و غریب
  
rozvil

 

بازدید از این موزه مناسب افرادی است که به موجودات فضایی علاقه دارند. در این موزه تصاویر روزنامه‌ها و صفحات کتاب هایی هستند که وجود موجودات فضایی و فرا زمینی را ثابت می‌کنند.

 

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »