اسکار سینمای فرانسه به «او» رسید

هنردستان: مراسم اعطای جوایز چهل‌ودومین دوره جوایز سینمایی “سزار” موسوم به اسکار سینمای فرانسه با معرفی برندگان برگزار شد.

به گزارش هنردستان، به نقل از اسکرین، فیلم «او» به کارگرانی «پل ورهوفن» که در ۱۱ شاخه جوایز سزار نامزد کسب جایزه بود، در نهایت دو جایزه اصلی بهترین فیلم و همچنین بهترین بازیگر زن (ایزابل هوپر) را از این رویداد مهم سینمایی کسب کرد.

 

فیلم «او» که اولین نمایش خود را در جشنواره کن ۲۰۱۶ تجربه کرد، تاکنون موفق به کسب جایزه بهترین فیلم خارجی جوایز گلدن گلوب شده و «ایزابل هوپر» ستاره این فیلم نیز که اخیرا جایزه افتخاری سینمای فرانسه را دریافت کرده، علاوه‌بر کسب جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر زن، در جوایز اسکار نیز نامزد دریافت جایزه است.

«ایزابل هوپر» امسال برای شانزدهمین‌بار نامزد کسب جایزه سزار شد، جایزه‌ای که وی یک‌بار در سال ۱۹۹۶ با فیلم «مراسم» دریافت کرده بود و امسال برای دومین‌بار موفق به کسب این جایزه سینمایی شد.

فیلم «این تنها پایان دنیاست» ساخته «زاویه دولان» نیز سه جایزه بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر مرد (گاسپار اولیه) و بهترین تدوین را به خانه برد.

در بخش بهترین بازیگر مکمل زن، جایزه سزار سینمای فرانسه به «دبورا لوکوموئنا» برای فیلم «خدایان» رسید و «جیمز تیری» نیز برای فیلم «شکلات» به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل انتخاب شد.

«من، دنیل بلیک» ساخته «کن لوچ» و برنده نخل طلای کن ۲۰۱۶ نیز بهترین فیلم خارجی جوایز سزار نام گرفت و جایزه مستند نیز به «مرسی مشتری» از «فرانسوا روفین» رسید و در بخش بهترین انیمیشن جوایز سزار نیز «زندگی من به عنوان کدو سبز» ساخته «کلود باراس» به همراه انیمیشن کوتاه «او که دو روح دارد» به کارگردانی «فابریس لانگ-ویا» برگزیده شدند.

«فرانتس» به کارگردانی «فرانسوا اوزون» که در ۱۱ بخش نامزد جایزه سزار بود تنها به کسب جایزه بهترین فیلم‌برداری برای «پاسکال مارتی» بسنده کرد و فیلم «خلیج سست» ساخته «برنو دومونت» دیگر پیشتاز نامزدها نیز بدون کسب جایزه بهد کار خود پایان داد.

امسال «جورج کلونی» بازیگر و کارگردان آمریکایی با دریافت جایزه سزار افتخاری مورد تقدیر قرار گرفت.

 

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید
فیلم کوتاه

«تونل» در ایتالیا

فیلم کوتاه «تونل» به نویسندگی و کارگردانی کیارش حقگو در اولین حضور جهانی خود به جشنواره بین المللی تور ایتالیا راه پیدا کرد. به گزارش

ادامه مطلب »