همایش «آموزش زبان فارسی» در ژاپن برگزار شد

هنردستان: همایش «آموزش زبان فارسی» در دانشگاه اوساکای ژاپن برگزار شد.

 

به گزارش هنردستان، بخش ایرانشناسی دانشگاه اوساکا در ژاپن در روزهای ۲۸ و ۲۹ ژانویه ۲۰۱۷ (۹ و ۱۰ بهمن ۱۳۹۵) همایش دوروزه‌ای را در موضوع آموزش زبان فارسی برگزار کرد. هدف این همایش شناخت پیشینه و روش‌ها و نیز بهبود سطح آموزش زبان فارسی در دانشگاه‌های ژاپن بود.

 

پژوهشگرانی که در این همایش شرکت داشتند و عناوین مقاله‌هایی که عرضه کردند، به این شرح‌اند:

شین تاکه هارا (تاریخچه آموزش زبان فارسی در دانشکده مطالعات خارجی اوساکا)، ناهو ناکامورا (کتاب‌های آموزش زبان فارسی در ژاپن)، یوکو فوجیموتو (وضعیت و مسائل آموزش زبان فارسی در دانشگاه اوساکا)، علی درزی (کمک زبانشناسی به آموزش زبان: وجه التزامی در زبان فارسی)، حسن رضایی باغ‌بیدی (دوزبانگونگی و آموزش زبان فارسی)، بهنام جاهدزاده (وضعیت سطح‌بندی و معیار در آموزش زبان‌های خارجی و مقایسه آن با وضعیت آموزش زبان فارسی)، کامیار عابدی (برخی تجربه‌ها و پیشنهادها درباره مهارت‌های چهارگانه آموزش زبان فارسی به غیرایرانیان)، ارزیابی بازده دوره‌های فشرده آموزش زبان فارسی در ژاپن (هاشم رجب‌زاده)، زهرا طاهری (تجربه آموزش زبان فارسی آنلاین در دانشگاه ملی استرالیا).

مقاله‌های این پژوهشگران به زودی در شماره ۱۳ مجله سالانه مطالعات ایرانی ژاپن (۲۰۱۷) منتشر خواهد شد. در همایش آموزش زبان فارسی دانشگاه اوساکا، که نخستین همایش تخصصی در این زمینه در ژاپن محسوب می‌شود، علاوه بر شماری از دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد ایرانشناسی، و استادان این رشته در ژاپن، شماری از ایرانیان مقیم ژاپن هم شرکت داشتند. هر یک از سخنرانی‌ها با پرسش و پاسخ‌ و بحث‌های مرتبط همراه بود.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »