جولی اندروز از یک ماجرای تاریخی پرده برداشت/ او نزدیک بود بمیرد

هنردستان: بازیگر محبوب فیلم‌هایی چون «اشک‌ها و لبخندها» و «مری پاپینز» فاش کرد نزدیک بود سر صحنه فیلمبرداری «مری پاپینز» بمیرد.

به گزارش هنردستان، به نقل از اسوشیتدپرس، جولی اندروز با حضور در برنامه شوی تلویزیونی استیون کولبرت فاش کرد در صحنه‌ای از فیلم «مری پاپینز» که او با چتر از آسمان فرود می‌آید، نزدیک بود بر اثر سانحه‌ای کشته شود.

 

در حالی که چند دهه است «مری پاپینز» به عنوان یکی از فیلم‌های مفرح و لذت بخش تاریخ سینما شناخته می‌شود، طبیعی است این تصور وجود داشته باشد که ساخت این فیلم مثل موضوع آن سراسر سرگرم کننده و شادی و خنده بوده است.

اما بانو جولی اندروز بازیگر سرشناس سینما در برنامه ‌«لیت شو با استیون کولبرت» گفت او در صحنه‌ای از این فیلم که سال ۱۹۶۴ ساخته شد و تقریبا نمادین‌ترین صحنه فیلم هم محسوب می‌شود، نزدیک بود بمیرد. در این صحنه مری پاپینز به لطف چتر جادویی‌اش در سراسر آسمان لندن پرواز می‌کند و از بالای پشت‌بام‌ها می گذرد.   

 

 

اندروز گفت: یک روز واقعا خطرناک بود؛ صحنه‌ای که دقیقا در انتهای فیلمبرداری بقیه فیلم باید ساخته می‌شد و من با سیم‌هایی آویزان بودم تا این صحنه طولانی فیلمبرداری شود، در حالی که سیم‌هایی که باید این آویزان بودن را مهار می‌کردند فوق‌العاده دردناک بود. من مدتی طولانی در حالی که چتر در دست داشتم این ور و آنور حرکت می‌کردم . یک لحظه احساس کردم سیم دارد رها می‌شود و من حدود چند سانتی متری پایین افتادم. اما بعد دوباره ثابت شدم. برای همین گفتم: ببخشید، هر وقت خلاصه خواستید اجازه بدهید پایین بیایم، می‌شود اجازه بدهید واقعا آرام پایین بیایم، چون فکر کردم دارم می‌افتم و احساس نمی‌کنم اینجا خیلی امن باشد.

در هر حال وقتی آن ها سرانجام داشتند او را پایین می‌آوردند، در آخرین لحظه سیم در رفت و او روی صحنه پرت شد.

او با لحنی شوخ افزود: یک سکوت وحشتناک برقرار شد و باید اعتراف کنم تنها واژه‌ای که از دهان من خارج شد یک واژه چهار حرفی از فرهنگ آنگلو-ساکسون بود.

اندروز افزود: آن ها همه فیلمبرداری آن روز را نگه داشتند تا اگر بلایی چیزی سر من آمد، دیگر به وجود من نیازی نباشد.

این سخنان در حالی بیان شد که فیلم جدید «مری پاپینز» در دست ساخت است و جولی اندروز در آن حضور ندارد. این فیلم با عنوان «بازگشت مری پاپینز» با بازی امیلی بلانت ساخته می‌شود. لین مانوئل میراندا، بن ویشاو، آنجلا لندسبری و کالین فرت دیگر بازیگران فیلم جدید هستند.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید