“کلفت‌ها” در ارغنون

هنردستان: نمایش “کلفت‌ها” برداشتی آزاد از نمایشنامه مشهور ژان ژنه است، که اجرای خود را در تماشاخانه ارغنون شروع کرده است.

 

به گزارش هنردستان، نمایشنامه “کلفت‌ها” که یکی از آثار مهم و بارها اجرا شده ژان ژنه نویسنده و شاعر فرانسوی است، این بار در برداشتی آزاد و متفاوت در تماشاخانه ارغنون به صحنه می‌رود.

 

دانیال نمازی کارگردان این نمایش ضمن تأکید بر اهمیت مسئله دروغ و واقعیت در این نمایش گفت: من آگاهانه استدلال خود را در این نمایش بر دروغ متکی کردم و ذهن تماشاگران را وارد دور و تسلسل می‌کنم.

 

کارگردان و بازیگر “کلفت‌ها” خاطرنشان کرد: تماشاگران در این اثر به بخش‌هایی می‌رسند که فکر می‌کنند به حقیقت نزدیک شده‌اند ولی در اصل متوجه می‌شوند به دروغ نزدیک‌تر هستند و حتی در آن غرق شده‌اند. در این نمایش تماشاگران چندین بار در این چرخه‌ها چرخ می‌زنند و به جایی می‌رسند که بود را با عدم پیدا می‌کنند. نمازی گفت: این نمایش پیش از همه چیز برای نفی واقعیت ارزش قائل است.

 

“کلفت‌ها” به طراحی و کارگردانی دانیال نمازی پیش از این در سی و سومین جشنواره تئاتر فجر اجرا شده بود.

 

این نمایش که در آن بازیگرانی چون طاها محمدی، دانیال نمازی و دلارام اسدی حضور دارند هر روز ساعت17:30 در تماشاخانه ارغنون اجرا می‌شود.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
رادیو و تلویزیون

پخش سریال «مرداب» آغاز شد

صبح امروزپخش سریال «مرداب» اثر جدید برزو نیک‌نژاد از فیلم‌نت آغاز شد. به گزارش روابط‌عمومی فیلم‌نت، همزمان با انتشار قسمت اول از سریال «مرداب» پوستر

ادامه مطلب »