“خروسک پریشان” کیانیان در تالار هنر

هنردستان:اجرای نمایش “خروسک پریشان” بر اساس متنی از داوود کیانیان در تالار هنر به صحنه می‌رود.

 

به گزارش هنردستان: “خروسک پریشان” نمایش‌نامه‌ای براساس افسانه‌ای با همین عنوان است. داستان نمایش درباره شغالی است که به شکل فال‌گیر، با چرب زبانی و حیله‌گری، مرغی را به چنگ می‌آورد و در نتیجه این اتفاق، خروس پریشان و آشفته می‌شود، کلاغ پرهایش را می‌کند، درخت برگ‌هایش زرد می‌شود، بز شاخ‌هایش را می‌شکند، باغبان بیل‌اش را زمین می‌زند، دختر باغبان کوزه آب را می‌شکند، زن باغبان ماست بر سر می‌ریزد و پسر باغبان هم می‌خواهد قلمش را بشکند اما مکتب‌دار دانا نمی‌گذارد .

 

“خروسک پریشان” که در بخش‌های کارگردانی و بازیگری زن و مرد نوجوان برگزیده جشنواره ایثار بوده است از مشاوره داوود کیانیان نیز برخوردار است. متن این نمایش نیز برداشتی آزاد از نمایشنامه “خروسک پریشان” اثر داوود کیانیان است که بر اساس طرحی از آرش شریف‌زاده و کارگردانی او و  با بازی ناصر احمدی‌فر، سعید حاجی حیدری، مژگان منتصریان، شایان موسوی، شکیبا مولوی، کیانا آرمندهی، سینا رستگاری، سپیده زینلی، مصطفی دارابی، مبینا احرار، امین محمودی، ایلیا شریف‌زاده و با آهنگسازی بابک نصیری، اشعار مهدی فرشیدی‌سپهر، طراحی صحنه و لباس ریحانه مطهری و طراحی و ساخت ماسک توسط فاطمه عباسی در تالار هنر به روی صحنه می‌رود.

 

این نمایش تا پایان اسفند ساعت 18 در تالار هنر واقع در میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، خیابان ورزنده به صحنه می رود.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »