سه‌گانه سیامک گلشیری برای نوجوانان

هنردستان: سیامک گلشیری که این روزها مجموعه داستان «رژ قرمز» را زیر چاپ دارد، از نگارش سه‌گانه‌ای برای نوجوانان خبر داد.

به گزارش هنردستان، این نویسنده درباره این رمان نوجوانانه گفت: قصد دارم این رمان را در ژانر فانتزی بنویسم. داستان این رمان در جهانی خیالی که شهر تهران بخشی از آن است رخ می‌دهد و در میان شخصیت‌های فعلی آن، دو یا سه دختر و پسر نوجوان هم وجود دارند.

 

او اظهار کرد:  احتمال دارد سر و کله نویسنده‌ای که در مجموعه «خون‌آشام» حضور داشته و با آنان ملاقات می‌کرد در این سه‌گانه  پیدا شود. بنابراین جنبه‌هایی از ژانر وحشت نیز در این سه‌گانه دیده خواهد شد. اگرچه  به لحاظ  قالبی این سه‌گانه در قالب ژانر فانتزی نوشته می‌شود.

گلشیری پیش‌تر مجموعه پنج‌جلدی «خون‌آشام» را ویژه همین گروه سنی نوشته و قرار بود این مجموعه نیز به صورت سه‌گانه منتشر شود اما به گفته نویسنده، با  توجه به استقبالی که از مجموعه مذکور شد کار نگارش آن تا پنج جلد پیش رفت.

مجموعه پنج‌جلدی «خون‌آشام» در انتشارات افق به چاپ هشتم رسیده است.

 در حال حاضر مجموعه داستان «رژ قرمز» از نوشته‌های این نویسنده ویژه گروه سنی بزرگسالان توسط نشر چشمه زیر چاپ است. این مجموعه ۲۲ داستان کوتاه با تم اجتماعی را شامل می‌شود. 

سیامک گلشیری تا کنون بیش از ۱۵ رمان و چند مجموعه‌داستان منتشر کرده است.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »