روحانیون فیلمنامه «فیروزهای یمن» را نوشتند

هنردستان: تعدادی از طلاب انجمن «سواد رسانه» مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی فیلمنامه‌ای درباره کشور یمن نوشتند.

به گزارش هنردستان، تعدادی از  طلاب انجمن سواد رسانه مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی به سرپرستی سید محمد مهدی شرف الدین فیلمنامه‌ای درباره کشور یمن نوشتند. این در حالی است که سید کاظم فلاح‌زاده و سید محمد جواد رجایی دیگر نویسندگان این اثر هستند.  

 

در توضیح این فیلمنامه آمده است: «این فیلمنامه با واسطه سه گردنبند فیروزه به نقل حدود یک قرن از تاریخ گهربار این سرزمین می‌پردازد. فیروزه‌های یمن، مجموعه‌ی داستانی برای تولید یک سریال تاریخی است و به سرگذشت گران‌مایه‌ی کشوری می‌پردازد که پیدا کردن تاریخ پیدایش آن، مورخان را به تکاپو انداخته و فرهنگ سرشارش همواره زبانزدِ عرب و عجم بوده است. یمن، کشور پهناوری که خدمات زیادی به اسلام و تشیع نموده و امروز گرفتار چنگال همسایه‌های خون آشام خود شده است.

کشوری که بزرگانی چون «مالک اشتر» را به مکتب امیرالمؤمنین (علیهم‌السلام) پیشکش کرده و هر چند در بیش‌تر دوران‌ها، سایه‌ بیگانگان را بر سر داشته، اما هیچ‌گاه مقابل ظلم سر خم نکرده و از آزمون‌های بزرگ تاریخی مانند عاشورای حسینی با دادن شهدای بسیار، سربلند بیرون آمده است. این سرزمین که به سبب خوش‌یُمن بودنش «یمن» نامیده شده، همواره پناه‌گاهِ شیعیان و دوست‌داران اهل بیت بوده و دست در دست کشورهای بزرگ اسلامی مانند ایران، بر محبت آن خاندان پابرجا مانده است.»

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

«رها» به ملت رسید

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «رها» روز جمعه ۲۵ خرداد در گالری پردیس ملت افتتاح می‌شود. به گزارش هنردستان ، به نقل از روابط‌عمومی موسسه

ادامه مطلب »