«افسر نمونه» قصه‌ای درباره فرهنگ ایران است/ فیلمنامه ۲۰ قسمت شد

هنردستان: نویسنده سریال «افسر نمونه» درباره قصه این سریال بیان کرد که درباره فرهنگ و سنت های ایرانی است.

به گزارش هنردستان، پیمان عباسی نویسنده سریال «افسر نمونه» با اشاره به فضای این سریال عنوان کرد: طراحی جدید این قصه اجازه می داد که بیشتر از ۱۵ قسمت باشد و به همین دلیل قرار است در ۲۰ قسمت تولید شود.

 

وی ادامه داد: حدود ۱۰ قسمت کامل نوشته شده است و من در حال نگارش ۱۰ قسمت دوم این مجموعه هستم.

این نویسنده درباره حساسیت های این سریال که به موضوع دوپینگ می پردازد، اظهار کرد: این سریال تجربه جالبی بود برای من بود ابتدا تحقیق کردم تا اصلا بفهمم مرکز دوپینگ ایران کجاست و در اینترنت سرچ می کردم یا زنگ می زدم ۱۱۸ اما هیچ جا اطلاعاتی ارایه نمی شد. می توانم بگویم تقریبا حدود ۱۲ مرحله را طی کردم تا توانستم مرکز کنترل دوپینگ ایران را پیدا کنم.

نویسنده سریال «افسر نمونه» با اشاره به فضای این قصه عنوان کرد: پرداختن به مرکز کنترل دوپینگ ایران که اتفاقا جایگاه خوبی هم نزد آژانس بین المللی کنترل دوپینگ جهان دارد بیشتر جنبه معرفی دارد چون کار ما حال و هوایی نوروزی دارد و چندان قصد شوخی با این مرکز را نداریم.

وی عنوان کرد: این داستان بیشتر درباره تقابل فرهنگ ها و بازپروری سنت هایی است که ممکن است بسیاری دلیل آن را ندانند. البته ما در داستان از نوروز فراتر رفته ایم و از زاویه دید یک نفر که از ایتالیا وارد ایران می شود به فرهنگ ایران و سنت ها نگاه کرده ایم.

این نویسنده درباره همکاری با مسعود آب پرور به عنوان کارگردان این سریال اظهار کرد: آب پرور بسیار سخت گیر است و از آنجایی که این اولین سریال طنز وی است باعث شده است کار من سخت شود. او با منطق ریاضی کارهای پلیسی به این کار هم نگاه می کند ولی این کار یک قصه خانوادگی شیرین است.

سریال «افسر نمونه» به کارگردانی مسعود آب پرور و تهیه کنندگی مهدی فرجی برای شبکه پنج ساخته می شود.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

«رها» به ملت رسید

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «رها» روز جمعه ۲۵ خرداد در گالری پردیس ملت افتتاح می‌شود. به گزارش هنردستان ، به نقل از روابط‌عمومی موسسه

ادامه مطلب »