پروین اصانلو: پایان آخرین اثرم با فروریختن پلاسکو همراه شد

هنردستان: پروین اصانلو گفت: در آثار نمایشگاه “رویایی دارم، دوردست” سعی کردم جهان، کائنات و همه موجوداتی به خصوص انسان که ویرانی را به وجود آورده‌اند را مورد پرسش قرار دهم.

 

به گزارش هنردستان، پروین اصانلو که قرار است نمایشگاه نقاشی‌هایش با عنوان”رویایی دارم، دوردست” در گالری والی برپا شود به هنرآنلاین گفت: آثار این نمایشگاه در ادامه کارهای قبلی من است که در نهایت 11 اثر برای نمایش در گالری والی آماده شد.

 

 

وی ادامه داد: من در منطقه‌ای زندگی می‌کنم که جنگ و ویرانی برای آن یک اتفاق طبیعی است. حسی که من دارم امروز به نظر رویایی غیرقابل دسترس است و آن صلح و آرامش برای همه مردم جامعه و برای همه مردم جهان است.

 

این هنرمند نقاش گفت: متاسفانه هر روز که می‌گذرد خبرهای بدتری به گوش می‌رسد و در آثار این نمایشگاه می‌خواستم هستی را به چالش بکشم. سعی کردم جهان، کائنات و همه موجودات به خصوص انسان که این ویرانی را به وجود آورده‌اند را مورد پرسش قرار بدهم.

 

اصانلو گفت:این آثار نسبت به کارهای گذشته و با توجه به آن چه در ذهنم بوده ، تکامل یافته تر هستند. در این نقاشی ها نخواستم منکر زیبایی های جهان باشم و سعی کرده ام  در هر نقطه ای که زیبایی وجود دارد را در کارهایم بگنجانم.

 

وی افزود:وقتی ما هر روز خبر جنگ می شنویم و بعد به یک باره ساختمان پلاسکو فرو میریزد نمی شود شادی را ترسیم کرد.زیبایی امر مهمی است و من به عنوان یک نقاش مهم است که این دردها و رنج ها را لخت و عریان نشان ندهم و مخاطب با تصاویر خوشایندی مواجه شود هرچند در این آثار ویرانی به کرات مشاهده می شود.

 

این هنرمند نقاش گفت:در مقطعی که بر رروی یک اثر نقاشی کار می کنم به هیچ وجه به پدیده ها فکر نمی کنم و همه افکار من برای خلق اثر مربوط به قبل از پروسه خلق استبه ذهن و جسمم اجازه می دهم آزاد و رها روی بوم حرکت کند .

 

اصانلو در پایان گفت: ابعاد این آثار بزرگ هستند و به غیر از دو اثر که کوچک‌اند بقیه آثار در ابعاد 130 در 150 به نمایش در می‌آیند و جالب است بدانید که آخرین اثر این مجموعه همزمان با فروریختن ساختمان پلاسکو به پایان رسید.

 

نمایشگاه “رویایی دارم، دوردست”  15 تا 26 بهمن‌ماه در گالری والی واقع در میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 72 به نمایش در می‌آید.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
فیلم کوتاه

«تونل» در ایتالیا

فیلم کوتاه «تونل» به نویسندگی و کارگردانی کیارش حقگو در اولین حضور جهانی خود به جشنواره بین المللی تور ایتالیا راه پیدا کرد. به گزارش

ادامه مطلب »