نمایش مستند «از خانه شماره ۳۷» در گالری شهریور

هنردستان: فیلم مستند «از خانه شماره ۳۷» همزمان با نمایشگاه قاسم حاجی زاده در گالری شهریور به نمایش درمی‌آید.

به گزارش هنردستان، فیلم مستند «از خانه شماره ۳۷» ساخته محسن شهرنازدار و سام کلانتری با موضوع زندگی و مرگ صادق هدایت در گالری شهریور به نمایش در می آید.

 

نام این فیلم برگرفته از شماره پلاک خانه ای در خیابان شامپیون پاریس است که صادق هدایت در آن به زندگی خود پایان داد. سازندگان فیلم کوشیده اند با سفر به کشورهای مختلف، ناگفته هایی از زندگی این نویسنده را از زبان نزدیکان او یا محققان آثارش و نیز نامه هایی که از او باقی مانده است، بازگو کنند. این فیلم نخستین بار در سال ۱۳۸۹ روی پرده رفته و تاکنون در بسیاری از مراکز ایران پژوهی و مطالعات فرهنگی در سراسر دنیا به نمایش در آمده است.

نمایش مستند «از خانه شماره ۳۷» از جمله برنامه هایی است که همزمان با نمایشگاه آثار قاسم حاجی زاده، درباره صادق هدایت روی پرده می رود. در این نمایشگاه که از جمعه ۲۲ بهمن ماه در گالری شهریور افتتاح شده و تا ۲۰ اسفندماه  دایر است ۱۸ نقاشی و ۱۲ اثر نقاشی روی کاشی با سوژه صادق هدایت که هنرمند طی سالیان گذشته با موضوع هدایت و بوف کور کار کرده به نمایش گذاشته شده است. همزمانی نمایشگاه با ۸۰ سالگی  نگارش رمان «بوف کور» به این نمایشگاه حال و هوای دیگری بخشیده است.

«از خانه شماره ۳۷» ۱۲ اسفند ۹۵ ساعت ۵ عصر در گالری شهریور به نشانی تهران خیابان الهیه، خیابان خزر شمالی بن بست هرمز پلاک ۹ به نمایش در می آید.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

«رها» به ملت رسید

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «رها» روز جمعه ۲۵ خرداد در گالری پردیس ملت افتتاح می‌شود. به گزارش هنردستان ، به نقل از روابط‌عمومی موسسه

ادامه مطلب »