تجلیل از پروفسور جهانگیر درویش در چهارمین کنگره معماری و شهرسازی ایران

هنردستان: در مراسم اختتامیه چهارمین کنگره معماری و شهرسازی ایران از پروفسور جهانگیر درویش معمار برجسته ایرانی تجلیل شد.

 

به گزارش هنردستان، این کنگره در محل پردیس دانشگاهی دانشگاه ارومیه و با هدف بازشناسی معماری و تجلیل از پروفسور جهانگیر درویش معمار پیشکسوت ایران + فیلم] شهرسازی استان، پرداختن به میراث ناملموس در حوزه کشاورزی و آب و ارتباط آن با باستان شناسی و همچنین آسیب شناسی معماری و شهرسازی استان و با حضور پژوهشگران حوزه معماری برگزار شد.

 

سه نمایشگاه و دو مسابقه دانشجویی نیز با موضوعات شهرسازی و معماری در حاشیه این کنگره برگزار شد.

 

آقای سعادت استاندار آذربایجان غربی در این مراسم با اشاره به ظرفیت های جغرافیایی، تاریخی و فرهنگی استان، برگزاری این کنگره در استان را مهم ارزیابی کرد و گفت: این استان رنگین کمانی از ادیان و اقوام مختلف است که با توجه به هم مرز بودن با یه کشور خارجی پتانسیل های خوبی را در زمینه معماری و توجه به فرهنگ اقوام و ادیان مختلف دارد.

 

همچنین در این مراسم از پروفسور جهانگیر درویش معمار پیشکسوت و سازنده اولین ساختمان صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی تجلیل شد و مقالات برگزیده نیز مورد تقدیر قرار گرفت.

 

از بین 215 مقاله ارسالی از سراسر کشور، بر اساس رای هیات داوران 71 مقاله برای چاپ و 15 مقاله نیز برای ارائه در کنگره انتخاب شدند.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »