مهم‌ترین هدف مسابقه «چهل سال چهل فیلم» جوان‌گرایی است

به گزارش هنردستان: حسین صابری مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس جوانگرایی و تولید آثار سینمایی، کوتاه و بلند را از جمله اهداف مسابقه «چهل سال چهل فیلم» عنوان کرد.

به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، حسین صابری مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس درباره مسابقه «چهل سال چهل فیلم» که همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در حال برگزاری است، گفت: در سه بخش فیلم سینمایی، فیلم کوتاه و انیمیشن تعداد زیادی آثار از هنرمندان این بخش ها به دبیرخانه مسابقه ارسال شده است که در همین راستا همه هنرمندان کد رهگیری دریافت کرده اند و به صورت منظم در جریان مراحل فیلمنامه های خود هستند.

صابری با بیان اینکه داوری در مرحله فیلم کوتاه داستانی آغاز شده است و در حوزه فیلم بلند داستانی و سینمایی هم به زودی انجام می پذیرد، افزود: سیاست این مسابقه فقط حوزه دفاع مقدس نیست بلکه حوزه مقاومت مانند مدافعان حرم، داعش، تکفیری ها و سلفی هایی را که شست و شوی ذهنی داده اند، نیز شامل می شود.

مدیر عامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس در ادامه به این نکته اشاره کرد که یکی از موارد حساس، موضوع انقلاب اسلامی است که با توجه به محدودیت سینمای ایران در این حوزه قرار است داوران نگاه ویژه تری به این حوزه داشته باشند. همچنین در حوزه انمیشن های ۲ بعدی و ۳ بعدی هیچ گونه محدودیتی برای ارایه طرح توسط هنرمندان نداریم.

صابری در پایان سیاست کلی این مسابقه را جوان گرایی در حوزه فیلم سینمایی، فیلم کوتاه و بلند داستانی قلمداد کرد و گفت: الزامی وجود ندارد که ۴۰ فیلم برگزیده طی امسال به مرحله تولید برسند بلکه تلاش بر این است که تا ۱۴۰۰ به تولید این ۴۰ فیلم برسیم.

امتیاز دهید
ادبیات خارجی

فراخوان شعر Ledbury

فراخوان شعر Ledburyمنتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت بخشی از فستیوال شعر Ledbury است که جولای هر ماه در انگلستان برگزار می

ادامه مطلب »