مجسمه‌ها پیام‌آور صلح و دوستی شدند/ حضور ۳۵ هنرمند ایرانی و خارجی

به گزارش هنردستان: دبیر بخش مجسمه ششمین جشنواره بین‌المللی «هنر برای صلح» آثار مجسمه‌سازهای ایرانی و خارجی در این جشنواره را پیام‌آور صلح و دوستی میان انسان‌ها دانست.

قدرت‌الله عاقلی، مجسمه‌ساز و دبیر بخش مجسمه ششمین جشنواره بین‌المللی «هنر برای صلح» درباره انتخاب آثار این بخش گفت: آثار بخش مجسمه ششمین جشنواره بین‌المللی «هنر برای صلح» بدون اعلام فراخوان و توسط من برای نمایش انتخاب شدند. از هنرمندانی که با کارهای آن‌ها آشنا هستم و آثار آن‌ها را در نمایشگاه‌های مختلف کیوریت می‌کنم برای حضور در این جشنواره دعوت و درخواست کردم با موضوع صلح کار ارایه کنند.

وی بیان کرد: آثار هنرمندان ایرانی حاضر در نمایشگاه ۳۰ اثر از ۳۰ هنرمند است و علاوه‌بر این، ۵ مجسمه نیز از طریق فراخوان بخش بین‌الملل در نمایشگاه حضور دارد.

عاقلی گفت: بیشتر آثار راه یافته به نمایشگاه با محوریت انسان و صلح، نمایش‌دهنده و پیام‌آور صلح و دوستی هستند و سعی کردم در انتخابم این آثار با موضوع صلح قرابت داشته باشند.

ششمین جشنواره بین‌المللی «هنر برای صلح» روز ۲۳ شهریورماه در پردیس سینمایی ملت آغاز به کار کرد و تا ۵ مهرماه ادامه خواهد داشت. در این جشنواره بیش از ۲۵۰ اثر در رشته‌های نقاشی، عکس، مجسمه، چیدمان، گرافیک، ویدئو آرت، سینما و تئاتر با موضوعات مربوط به صلح و محیط زیست شامل ۶۴ عکس، ۳۵ مجسمه، ۷۶ نقاشی، ۱۰ چیدمان، ۷ ویدیوآرت، ۴۱ فیلم و ۱۷ تئاتر و پرفورمنس به نمایش گذاشته شده است.

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »