عزاداری محرم به سبک اهل سنت در «امام باره»

به گزارش هنردستان: مستند «امام باره» درباره عزاداری اهل سنت بنگلادش در ایام محرم و عاشورای حسینی از شبکه افق پخش می شود.

 مستند «امام باره» درباره عزاداری اهل سنت بنگلادش در ایام محرم و عاشورای حسینی، سه شنبه ۳ مهر ماه از شبکه افق پخش می شود.

این مستند روایتی از سبک و شیوه عزاداری اهل سنت در دهه اول محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی است؛ فیلمی که از واقعیت های موجود در دنیای اسلام و فراتر از باورهای اشتباه نسبت به پیروان سایر مذاهب اسلامی ساخته شده است.

«امام باره» نخستین قسمت از مجموعه ای مستندی به نام «حسین فراتر از مرزها» است که توسط محمدمهدی خالقی ساخته شده است. در این فیلم به عزاداری اهل سنت در کشور بنگلادش پرداخته شده است و مجموعه ای از آیین ها و باورهای مردمان این کشور و شبه قاره هند و جنوب آفریقا را به تصویر می کشد؛ مناطقی که امام باره به معنای حسینیه، دارای کارکردهای گوناگونی است.

به گفته کارگردان اثر، مستند «امام باره» پاسخی به پرسش های جامعه شیعیان جهان به ویژه ایرانیان در مورد عزاداری امام حسین(ع) و شیوه‌های آن در بین اهل سنت است.

در این مستند می بینیم که عزاداری عاشورا در بنگلادش بسیار باشکوه برگزار می شود و مسلمانان این کشور به یاد شهدای کربلا، مراسم گوناگونی دارند.

«امام باره» برای پخش از شبکه افق روز سه شنبه ۳ مهرماه ساعت ۱۹:۳۰ در نظر گرفته شده است.

امتیاز دهید
ادبیات خارجی

فراخوان شعر Ledbury

فراخوان شعر Ledburyمنتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت بخشی از فستیوال شعر Ledbury است که جولای هر ماه در انگلستان برگزار می

ادامه مطلب »