تولید آلبوم همصدا با جبرئیل ۲ با صدای ۵ خواننده آغاز شد

هنردستان: تولید آلبوم همصدا با جبرئیل ۲ با صدای امیرحسین مدرس، چنگیزحبیبیان، شهروز حبیبی، امیر یوسفی‌نژاد و سیدمحسن هاشمی آغازشد.

به گزارش هنردستان، مدیر مؤسسه هنر و ادبیات هلال از آغاز تولید آلبوم همصدا با جبرئیل ۲ با صدای امیرحسین مدرس، چنگیزحبیبیان، شهروز حبیبی،امیر یوسفی‌نژاد و سیدمحسن هاشمی به مناسبت ایام فاطمیه در سال آینده خبر داد.

 

وی با اشاره به اینکه آلبوم همصدا با جبرئیل یک در مدتی کوتاه توانست جای خود را در میان مخاطبان باز نماید و مورد استقبال هموطنان عزیز قرار بگیرد؛ افزود: چند ماه پیش از فرا رسیدن ایام فاطمیه بر آن شدیم تا بتوانیم آلبوم همصدا با جبرئیل ۲ را با هدف بازخوانی سبک‌ها و اشعارمذهبی فاخر و قدیمی فاطمیه به مرحله تولید برسانیم که به لطف خداوند امروز این مهم محقق شده است.

فتحی با اشاره به اینکه این آلبوم شامل ۱۶ قطعه با زمان حدود ۲۴۰ دقیـقه هم‌خوانی و تک‌خـوانی است؛ خاطـرنشان کرد: آشنایی با سیـره حضرت زهرا (سلام الله علیها) از اهداف مهم تولید این اثر فاخر ملی و مذهبی می‌باشد بنابراین با رویکردی نو ۸ قطعه از آلبوم را به مراسم عزاداری فاطمیه و ۸ قطعه از آلبوم را به مراسم ولادت آن حضرت اختصاص دادیم تا بتوانیم حق مطلب را ادا نموده باشیم.

وی تولید آلبوم‌های نوحه‌خوانی و تعزیه‌خوانی با مضامین و اشعار مذهبی و بازخوانی سبک‌ها و نغمه‌های قدیمی در موسسه هنر و ادبیات هلال را محقق نمودن رهنمودهای مقام معظم رهبری در راستای تولید نوحه‌ها و تعزیه‌های خوش مضمون و محکم دانست و گفت: بی‌شک اگر نوحه‌های قدیمی و خوش مضمون بازخوانی و احیا شوند می‌توان مخاطب را در زمان گوش دادن به نواهای مذهبی با سیره اهل‌بیت (علیهم السلام) نیز آشنا نمود که این مهم در یک دهه فعالیت موسسه هنر و ادبیات هلال دستور کار اصلی بوده است و در این راستا تولیدات فاخری چون آلبوم همصدا با جبرئیل یک در اختیار عموم مردم قرار گرفته است.

حجت الاسلام حسین فتحی انجام ساعت‌ها کار کارشناسی در تولید آثار مکتوب؛ صوتی و الکترونیکی را یکی از ویژگی‌های مهم تولیدات این موسسه خواند و با اشاره به اینکه اشعار مذهبی را با دقت نظر خاصی بازنویسی و بازخوانی می‌کنیم تصریح کرد: امیر حسین مدرس، چنگیز حبیبیان، شهروز حبیبی، امیر یوسفی‌نژاد و سیدمحسن هاشمی نام‌های آشنایی در عرصه خوانندگی سنتی و مذهبی می‌باشند و ضرورت دعوت از خوانندگان سر آمد کشور در اجرای این آلبوم آن بود که بتوانیم از شایسته‌ترین افراد در تولید این اثر فاخر ملی و مذهبی بهره ببریم.

بازنویسی اشعار آلبوم همصدا با جبرئیل ۲ به قلم توانای سیدمحمد سادات اخوی و تنظیم  موسیقایی این اثر نیز با تکیه بر توانایی‌های محسن جلیلی در استودیوی موسسه هنر و ادبیات هلال انجام می‌شود.

 

منبع: خبرگزاری ایلنا

امتیاز دهید