سالنامه ۱۳۹۶ تئاتر ایران منتشر شد

هنردستان: در آستانه سال نو سالنامه تئاتر ایران با به روزرسانی منابع، مستندات تئاتر و اسامی بیش از 7000 هنرمند فعال سراسر کشور منتشر شد.

به گزارش هنردستان، انجمن هنرهای نمایشی ایران با اعلام این خبر، افزودن بخش معرفی 580 گروه نمایشی ثبت شده تئاتر ایران به همراه مشخصات ۴۰۰۰ نفر از اعضای گروه‌های مذکور را به ویژگی چهارمین سالنامه تئاتر ایران دانست.

 

طبق اعلام این انجمن، سالنامه تئاتر ایران به عنوان مرجعی متقن، با ارائه  اطلاعات تخصصی تئاتر به عنوان مستندی در دسترس، ادای احترامی به اصحاب تئاتر و اتفاقات تاثیرگذار تئاتری است.

این سالنامه هنری به کوشش علی اکبر عبدالعلی‌زاده و همکاری اداره کل هنرهای نمایشی و در شکل و شمایلی متفاوت تهیه و منتشر شده است.

سالنامه تئاترایران آثار و احوال تئاتر یک سال تئاتر را  با انتشار عکس‌های برگزیده رویدادهای ملی و بین المللی تئاتر ایران به تصویر کشیده است. گاه‌نامه تئاتر، تاریخ اجمالی تئاتر جهان. زادروز هنرمندان تئاتر، سالروز درگذشت هنرمندان فقید، کتاب‌نگاری تئاتر ایران، فهرست آثار اجرای شده سال ۱۳۹۵، فهرست تماشاخانه‌های خصوصی، معرفی سالن‌های تئاتر سراسر کشور، آدرس و شماره تلفن آموزشگاه‌های فعال تئاتر، فهرست کتاب‌های انتشارات نمایش، فهرست شماره‌های مجله نمایش را می‌توان به عنوان بخش‌های متنوع و کاربردی این سالنامه نام برد.

در شناسنامه این سالنامه با معرفی رایانامه‌ای از پژوهشگران، سرپرستان گروه‌های نمایشی، مراکز و اماکن تئاتری و مخاطبان حرفه‌ای تئاتر درخواست شده است نظرات، اصلاحات و اطلاعات تکمیلی خود را جهت درج در سالنامه‌ی آتی ارسال کنند.

به منظور بهره‌مندی علاقه‌مندان و مخاطبان این سالنامه در  تماشاخانه‌های تهران و شهرستان‌ها با قیمت 20 هزار تومان عرضه خواهد شد.

 

منبع: خبرگزاری ایلنا

امتیاز دهید